ΤΕΑΠΗ Αθηνών
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΑρχικήLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Αναμνήσεις από την πενταήμερη!

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Admin
Διαχειριστής
Admin


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 885 Ηλικία : 32

Αναμνήσεις από την πενταήμερη! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Αναμνήσεις από την πενταήμερη!   Αναμνήσεις από την πενταήμερη! Icon_minitimeΤετ Φεβ 29 2012, 13:38

Πενταήμερη! Τι σας θυμίζω άραγε; Ανέμελες στιγμές, γέλιο, χορό, βλακείες μέχρι αηδίας, ύπνο μηδέν, πλάκες και 20 άτομα να τραγουδούν καθισμένα μέσα σε ένα δωμάτιο ξενοδοχείου...Αχ!

Για μοιραστείτε τις στιγμές αυτές. Πως περάσατε; Που πήγατε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://teaph-athens.forumgreek.com
Irini
Συντονιστής
Irini


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 894 Ηλικία : 31

Αναμνήσεις από την πενταήμερη! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναμνήσεις από την πενταήμερη!   Αναμνήσεις από την πενταήμερη! Icon_minitimeΤετ Φεβ 29 2012, 15:57

ΚΡΗΤΗ. Αυτό πρέπει να τα λέει όλα. Καταπληκτικό νησί (δεν είχα ξαναπάει), ειδικά τα Χανιά μαγευτικά! Τέλειο ξενοδοχείο, τέλεια νυχτερινή ζωή.
Αν και έγιναν κάποιες παρεξηγήσεις, τις ξεχάσαμε από την πρώτη κιόλας μέρα που γυρίσαμε πίσω στην Αθήνα και αρχίσαμε να αναπολούμε τις 5 αυτές εξουθενωτικές ημέρες. Όλοι είχαμε ανεβάσει δέκατα. Δυστυχώς, εγώ και η παρέα μου κοιμηθήκαμε σχετικά πολύ (σε σχέση με την 3ήμερη, δηλαδή), αλλά δεν γινόταν να αντέξουμε 6 ολόκληρα βράδια άυπνοι (ήταν ουσιαστικά 7ήμερη, γιατί φύγαμε το απόγευμα της προηγούμενης και γυρίσαμε ξημερώματα της επόμενης). Έχουμε φτιάξει ολόκληρο άλμπουμ, όπου υπάρχουν φωτογραφίες με εμάς να κοιμόμαστε στο πούλμαν (με ανοιχτό το στόμα tongue ).
Γυρίσαμε με γεμάτες τις αποσκευές μας με ρακές, κρητικά μαχαίρια με μαντινάδες, κρητικά μαντήλια. Και φυσικά πολλές αναμνήσεις και στεναχώρια, γιατί όλα αυτά τα ζούσαμε για τελευταία φορά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
asimeniasfika
Συντονιστής
asimeniasfika


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 466 Ηλικία : 32

Αναμνήσεις από την πενταήμερη! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναμνήσεις από την πενταήμερη!   Αναμνήσεις από την πενταήμερη! Icon_minitimeΠεμ Μαρ 01 2012, 02:09

Εγώ περισσότερες εκδρομές έχω πάει ως φοιτήτρια παρά ως μαθήτρια. Τις μέρες που οι συμμαθητές μου είχαν πάει πενταήμερη διάβαζα γιατί είχα μείνει πολύ πίσω σε ένα μάθημα των πανελλαδικών. Τους συμμαθητές μου τους αποχαιρέτησα την τελευταία μέρα πριν τις διακοπές του Πάσχα στην ουσία. Το reunion το είχαμε ήδη κανονίσει για μία δεκαετία μετά, οπότε η μαθητική ζωή είχε κλείσει και πήγαινα ήδη για άλλα! Δε νιώθω καθόλου θλίψη που δεν πήγα στην πενταήμερη, τις χιλιάδες όμορφες στιγμές που πέρασα στο σχολείο ήταν σίγουρο πως θα τις κρατούσα και τελικά τις κράτησα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elenaki22
Συντονιστής
elenaki22


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 304 Ηλικία : 32

Αναμνήσεις από την πενταήμερη! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναμνήσεις από την πενταήμερη!   Αναμνήσεις από την πενταήμερη! Icon_minitimeΠεμ Μαρ 01 2012, 06:10

Αχ ωραίο θέμα...!! Πενταήμερηηηηη!!! Προσωπικά πέρασα πάρα πολύ ωραία!!! Είχαμε πάει στη Κρήτη κι εμείς!! Από τη πρώτη στιγμή που μπήκαμε στο λεωφορείο για να πάμε στο λιμάνι του Πειραιά, ήμασταν όλοι μέσα στη τρέλα και στη πιο καλή διάθεση που είχαμε ποτέ μας!!! Ύπνος καθόλου, ξενύχτια πολλά, χορός στο φουλ και πολύ, πολύ γέλιοοοο!!! Πολύ ωραίες ανανήσεις και αρκετές φορές τις αναπολώ...!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Αναμνήσεις από την πενταήμερη!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΤΕΑΠΗ Αθηνών :: Το στέκι μας! :: Χαλαρή συζήτηση με τα μέλη-
Μετάβαση σε: