ΤΕΑΠΗ Αθηνών
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΑρχικήLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Απορίες σχετικά με μέσο όρο

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Angela Lympero
Έφηβος
Έφηβος
Angela Lympero


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 49 Ηλικία : 32

Απορίες σχετικά με μέσο όρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απορίες σχετικά με μέσο όρο   Απορίες σχετικά με μέσο όρο Icon_minitimeΤρι Μαρ 06 2012, 12:35

Εχμ ... μήπως ξέρει κανείς πώς βγάζουμε το μέσο όρο της βαθμολογίας μας;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
asimeniasfika
Συντονιστής
asimeniasfika


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 466 Ηλικία : 32

Απορίες σχετικά με μέσο όρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απορίες σχετικά με μέσο όρο   Απορίες σχετικά με μέσο όρο Icon_minitimeΤρι Μαρ 06 2012, 12:44

Χμμμ, νομίζω πως κάθε μάθημα της σχολής έχει συγκεκριμένες διδακτικές μονάδες.
Εάν υπάρχει και συντελεστής βαρύτητας ανάλογα με τις διδακτικές μονάδες, τότε πολλαπλασιάζεις κάθε μάθημα με το συντελεστή που του αντιστοιχεί. Μετά διαιρείς το αποτέλεσμα με το άθροισμα των συντελεστών βαρύτητας και βρίσκεις το βαθμό πτυχίου.

Έχετε όμως διαφορετικό συντελεστή βαρύτητας για κάθε μάθημα αναλόγως των διδακτικών μονάδων;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Angela Lympero
Έφηβος
Έφηβος
Angela Lympero


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 49 Ηλικία : 32

Απορίες σχετικά με μέσο όρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απορίες σχετικά με μέσο όρο   Απορίες σχετικά με μέσο όρο Icon_minitimeΤρι Μαρ 06 2012, 12:47

δεν ξέρω πως πάει με τους συντελεστές... Ξέρω μόνο ότι όλα τα μαθήματα δίνουν από 3 μονάδες εκτός από τις πρακτικές που δίνουν 7.
Ελπίζω μόνο να μην έχουν συντελεστή όλα τα υποχρεωτικά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
asimeniasfika
Συντονιστής
asimeniasfika


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 466 Ηλικία : 32

Απορίες σχετικά με μέσο όρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απορίες σχετικά με μέσο όρο   Απορίες σχετικά με μέσο όρο Icon_minitimeΤρι Μαρ 06 2012, 12:51

Εάν υπάρχει συντελεστής, θα υπάρχει για όλα τα μαθήματα. Αν υπάρχει, ο τρόπος είναι αυτός που περιέγραψα παραπάνω. Αλλά ας απαντήσει και κάποιος του ΤΕΑΠΗ γιατί εγώ είμαι από άλλη σχολή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Irini
Συντονιστής
Irini


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 894 Ηλικία : 31

Απορίες σχετικά με μέσο όρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απορίες σχετικά με μέσο όρο   Απορίες σχετικά με μέσο όρο Icon_minitimeΤρι Μαρ 06 2012, 14:20

Απ' όσο έχω δει στο my-studies, όλα τα μαθήματα (και οι θεματικές εβδομάδες) έχουν συντελεστή 1,5, ενώ οι πρακτικές έχουν 2.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Απορίες σχετικά με μέσο όρο
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Απορίες σχετικά με την ανακοίνωση των βαθμολογιών
» Απορίες σχετικά με την αλλαγή του Προγράμματος Σπουδών
» Συζητήσεις για τα μεταπτυχιακά
» Εισαγωγή στην κοινωνιολογία της εκπαίδευσης
» Ερωτήσεις, απορίες...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΤΕΑΠΗ Αθηνών :: Τμήμα Εκπαίδευσης & Αγωγής Στην Προσχολική Ηλικία Αθηνών :: Xρήσιμες πληροφορίες :: Συχνές απορίες φοιτητών-
Μετάβαση σε: