ΤΕΑΠΗ Αθηνών
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΑρχικήLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Φοιτήτρια μετά από χρόνια.

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Χριστίνα
Ενήλικας
Ενήλικας
Χριστίνα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 260 Ηλικία : 36

Φοιτήτρια μετά από χρόνια. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Φοιτήτρια μετά από χρόνια.   Φοιτήτρια μετά από χρόνια. Icon_minitimeΔευ Αυγ 06 2012, 18:08

Καλησπέρα!
Με λένε Χριστίνα και μπήκα στη σχολή το 2009. Από το 2003 μέχρι το 2008 ήμουν σε κάποια άλλη σχολή και όλα πήγαιναν μια χαρά. Όταν μπήκα όμως στο ΤΕΑΠΗ, χρειάστηκε να πιάσω δουλειά και από τότε δεν έχω καταφέρει να παρακολουθήσω καθόλου τη σχολή. Η δουλειά μου δυστυχώς ήταν στο κλασικό ωράριο 09.00-17.00 και γυρνώντας σπίτι μου στις 7 η ώρα το απόγευμα δεν είχα κουράγιο να ασχοληθώ με τη σχολή. Τώρα κατάφερε η οικογένειά μου να ηρεμήσει και μπορώ επιτέλους να ασχοληθώ με τα διαβάσματά μου, μετά από τρία χρόνια.
Το θέμα είναι ότι έχω αγχωθεί γιατί δεν έχω ιδέα με το τι γίνεται και η αλήθεια είναι ότι η ύπαρξη forum μου δίνει ένα κουράγιο. Προλαβαίνω να ασχοληθώ ακόμα; Τι παίζει με τους νόμους; Ισχύουν; Πόσο καιρό ακόμα έχω για να τελειώσω τη σχολή και πόσο καιρό θα μου πάρει να αναπληρώσω τα χαμένα έτη; Προλαβαίνω πιο νωρίς; Δεν έχω πρόβλημα με το διάβασμα, αρκεί να ξέρω τι να διαβάσω... Γενικότερα οι ύλες και τα παλιά θέματα είναι συγκεκριμένα περίπου; Γιατί στην παλιά μου σχολή (Πληροφορική και Τηλεπικοινωνίες) αρκετοί καθηγητές ήταν λίγο κοσμάρα και η γραμματεία μόνο που δε μας έβριζε (το τελευταίο ξέρω ότι δε γίνεται στο ΤΕΑΠΗ, το έχω διαπιστώσει η ίδια, ότι οι κοπέλες στη γραμματεία είναι αρκετά συνεργάσιμες).
Any tips/ideas?

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν θεωρείτε ότι προλαβαίνω κάποια μαθήματα της εξεταστικής του Σεπτεμβρίου... Δηλώσεις έκανα πάντα αυτά τα τρία χρόνια, σε περίπτωση που βρω το χρόνο και το κουράγιο να διαβάσω.
Έχω δηλώσει τα παρακάτω μαθήματα για φέτος:

ΓΛΩΣΣΑ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΚΑΙ ΝΟΗΣΗ 7404 (2ο εξάμηνο)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ 7204 (2ο εξάμηνο)

ΜΕΘΟΔΟΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ 4201 (4ο εξάμηνο)

ΜΕΘ/ΓΙΑ ΤΗΣ ΕΡΕΥΝΑΣ ΣΤΙΣ ΚΟΙΝ/ΚΕΣ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ ΜΕ ΕΜΦΑΣΗ ΣΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ (4ο εξάμηνο)

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΣΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ-ΑΝΑΛΥΣΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΤΟΥ ΠΛΑΙΣΙΟΥ ΤΗΣ ΤΑΞΗΣ (4ο εξάμηνο)

ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ (2ο εξάμηνο)

ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ 2002 (2ο εξάμηνο)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ 3119 (2ο εξάμηνο)

ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ (5ο εξάμηνο)

Ο ΠΡΟΦΟΡΙΚΟΣ ΚΑΙ Ο ΓΡΑΠΤΟΣ ΛΟΓΟΣ ΣΤΗΝ ΑΝΑΠΗΡΙΑ (5ο εξάμηνο)

ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΨΥΧΟΠΑΘΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ (ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ) (5ο εξάμηνο)

ΧΩΡΙΚΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΕΩΜΕΤΡΙΚΕΣ ΕΝΝΟΙΕΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ (5ο εξάμηνο)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΙΣ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ ΤΗΣ ΑΓΩΓΗΣ 1001 (1ο εξάμηνο)

ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΤΩΝ ΕΙΚΑΣΤΙΚΩΝ ΤΕΧΝΩΝ 6201 (5ο εξάμηνο)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ 7204 (1ο εξάμηνο)

ΕΠΙΣΤΗΜ.ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ ΤΗΣ ΣΧΕΣΗΣ ΘΕΩΡΙΑΣ ΚΑΙ ΠΡΑΞΗΣ:Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΗΣ ΠΡΟΣΧ.ΑΓΩΓΗΣ (5ο εξάμηνο)

Πιστεύετε ότι υπάρχουν δυο-τρία από αυτά με τα οποία θα μπορούσα να αρχίσω και να προλάβω το Σεπτέμβρη για να πάρω τα πάνω μου; Κάποια από αυτά που οι καθηγητές να είναι πιο φυσιολογικοί και η ύλη συγκεκριμένη; Βιβλία έχω πάρει.

Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cgi.di.uoa.gr/~std03188/
destsa
Νήπιο
Νήπιο
destsa


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 22 Ηλικία : 32

Φοιτήτρια μετά από χρόνια. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φοιτήτρια μετά από χρόνια.   Φοιτήτρια μετά από χρόνια. Icon_minitimeΤρι Αυγ 07 2012, 00:08

Χριστίνα έγραψε:
Καλησπέρα!
Με λένε Χριστίνα και μπήκα στη σχολή το 2009. Από το 2003 μέχρι το 2008 ήμουν σε κάποια άλλη σχολή και όλα πήγαιναν μια χαρά. Όταν μπήκα όμως στο ΤΕΑΠΗ, χρειάστηκε να πιάσω δουλειά και από τότε δεν έχω καταφέρει να παρακολουθήσω καθόλου τη σχολή. Η δουλειά μου δυστυχώς ήταν στο κλασικό ωράριο 09.00-17.00 και γυρνώντας σπίτι μου στις 7 η ώρα το απόγευμα δεν είχα κουράγιο να ασχοληθώ με τη σχολή. Τώρα κατάφερε η οικογένειά μου να ηρεμήσει και μπορώ επιτέλους να ασχοληθώ με τα διαβάσματά μου, μετά από τρία χρόνια.
Το θέμα είναι ότι έχω αγχωθεί γιατί δεν έχω ιδέα με το τι γίνεται και η αλήθεια είναι ότι η ύπαρξη forum μου δίνει ένα κουράγιο. Προλαβαίνω να ασχοληθώ ακόμα; Τι παίζει με τους νόμους; Ισχύουν; Πόσο καιρό ακόμα έχω για να τελειώσω τη σχολή και πόσο καιρό θα μου πάρει να αναπληρώσω τα χαμένα έτη; Προλαβαίνω πιο νωρίς; Δεν έχω πρόβλημα με το διάβασμα, αρκεί να ξέρω τι να διαβάσω... Γενικότερα οι ύλες και τα παλιά θέματα είναι συγκεκριμένα περίπου; Γιατί στην παλιά μου σχολή (Πληροφορική και Τηλεπικοινωνίες) αρκετοί καθηγητές ήταν λίγο κοσμάρα και η γραμματεία μόνο που δε μας έβριζε (το τελευταίο ξέρω ότι δε γίνεται στο ΤΕΑΠΗ, το έχω διαπιστώσει η ίδια, ότι οι κοπέλες στη γραμματεία είναι αρκετά συνεργάσιμες).
Any tips/ideas?

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν θεωρείτε ότι προλαβαίνω κάποια μαθήματα της εξεταστικής του Σεπτεμβρίου... Δηλώσεις έκανα πάντα αυτά τα τρία χρόνια, σε περίπτωση που βρω το χρόνο και το κουράγιο να διαβάσω.
Έχω δηλώσει τα παρακάτω μαθήματα για φέτος:

ΓΛΩΣΣΑ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΚΑΙ ΝΟΗΣΗ 7404 (2ο εξάμηνο)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ 7204 (2ο εξάμηνο)

ΜΕΘΟΔΟΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ 4201 (4ο εξάμηνο)

ΜΕΘ/ΓΙΑ ΤΗΣ ΕΡΕΥΝΑΣ ΣΤΙΣ ΚΟΙΝ/ΚΕΣ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ ΜΕ ΕΜΦΑΣΗ ΣΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ (4ο εξάμηνο)

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΣΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ-ΑΝΑΛΥΣΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΤΟΥ ΠΛΑΙΣΙΟΥ ΤΗΣ ΤΑΞΗΣ (4ο εξάμηνο)

ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ (2ο εξάμηνο)

ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ 2002 (2ο εξάμηνο)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ 3119 (2ο εξάμηνο)

ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ (5ο εξάμηνο)

Ο ΠΡΟΦΟΡΙΚΟΣ ΚΑΙ Ο ΓΡΑΠΤΟΣ ΛΟΓΟΣ ΣΤΗΝ ΑΝΑΠΗΡΙΑ (5ο εξάμηνο)

ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΨΥΧΟΠΑΘΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ (ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ) (5ο εξάμηνο)

ΧΩΡΙΚΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΕΩΜΕΤΡΙΚΕΣ ΕΝΝΟΙΕΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ (5ο εξάμηνο)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΙΣ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ ΤΗΣ ΑΓΩΓΗΣ 1001 (1ο εξάμηνο)

ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΤΩΝ ΕΙΚΑΣΤΙΚΩΝ ΤΕΧΝΩΝ 6201 (5ο εξάμηνο)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ 7204 (1ο εξάμηνο)

ΕΠΙΣΤΗΜ.ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ ΤΗΣ ΣΧΕΣΗΣ ΘΕΩΡΙΑΣ ΚΑΙ ΠΡΑΞΗΣ:Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΗΣ ΠΡΟΣΧ.ΑΓΩΓΗΣ (5ο εξάμηνο)

Πιστεύετε ότι υπάρχουν δυο-τρία από αυτά με τα οποία θα μπορούσα να αρχίσω και να προλάβω το Σεπτέμβρη για να πάρω τα πάνω μου; Κάποια από αυτά που οι καθηγητές να είναι πιο φυσιολογικοί και η ύλη συγκεκριμένη; Βιβλία έχω πάρει.

Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή!

Χριστίνα καλημέρα! Ο νομός ν+2 ισχύει για όσους μπήκαν από το ακαδημαικό έτος 2011-2012. Οπότε για εσένα ισχύει το ν επί 2, δηλαδή έχεις 8 χρόνια περιθώριο για να τελειώσεις, άλλα 5 δηλαδή. Μην αγχώνεσαι.
Όσον αφορά τα μαθήματα, θα σου τα γράψω αναλυτικά για να μην μπερδευτείς. Απλά αν είσαι από κατατακτήριες ίσως μπορέσεις να αναγνωρίσεις κάποια μαθήματα.
ΓΛΩΣΣΑ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΚΑΙ ΝΟΗΣΗ 7404 (2ο εξάμηνο): Διαβάζεις το φάκελο βιβλιογραφίας, ο οποίος είναι όλος μέσα στην ύλη. Αλλιώς διάβασε από το βιβλίο ότι αναφέρεται στην ύλη. http://www.ecd.uoa.gr/pdf%20ili/709.pdf
ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ 7204 (2ο εξάμηνο): Διαβάζεις τις σημειώσεις που έχει αναρτημένες στην η-τάξη. Αν προλαβαίνεις διάβασε και λίγο από το βιβλίο. http://www.ecd.uoa.gr/pdf%20ili/704e.pdf
ΜΕΘΟΔΟΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ 4201 (4ο εξάμηνο): Δεν μπορείς να το δώσεις αν δεν έχεις παρακολουθήσει το εργαστήριο.
ΜΕΘ/ΓΙΑ ΤΗΣ ΕΡΕΥΝΑΣ ΣΤΙΣ ΚΟΙΝ/ΚΕΣ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ ΜΕ ΕΜΦΑΣΗ ΣΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ (4ο εξάμηνο): Αν είσαι στο κλιμάκιο Α-ΚΛ μπορείς να το δώσει το Σεπτέμβριο. Η ύλη είναι http://www.ecd.uoa.gr/pdf%20ili/401.pdf. Αν είσαι στο κλιμάκιο ΚΟ-Ω δεν μπορείς να το δώσεις γιατί υπήρχαν υποχρεωτικές εργασίες που πιάνουν το 65% της βαθμολογίας.
ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΣΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ-ΑΝΑΛΥΣΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΤΟΥ ΠΛΑΙΣΙΟΥ ΤΗΣ ΤΑΞΗΣ (4ο εξάμηνο): Δεν μπορείς να το δώσεις γιατί είναι η πρώτη πρακτική και έχει πολλές προυποθέσεις (παρακολούθηση μαθημάτων, παρουσία σε νηπιαγωγείο, εποπτεία, εργασία, παρουσίαση στην αίθουσα).
ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ (2ο εξάμηνο): Μπορείς να το δώσεις. Η ύλη είναι http://www.ecd.uoa.gr/pdf%20ili/215.pdf.
ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ 2002 (2ο εξάμηνο): Μπορείς να το δώσεις. Η ύλη είναι http://www.ecd.uoa.gr/pdf%20ili/202.pdf.
ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ 3119 (2ο εξάμηνο): Μπορείς να το δώσεις. Η ύλη είναι http://www.ecd.uoa.gr/pdf%20ili/306%20Vas.pdf και είναι κοινή και για τα δυο κλιμάκια. Απλά αν είσαι στο κλιμάκιο Α-Λ υπήρχε και μια υποχρεωτική εργασία που έπιανε 30% της βαθμολογίας. Οπότε δεν μπορείς να πάρεις πάνω από 7 στις εξετάσεις.
ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ (5ο εξάμηνο): Δεν μπορείς να το δώσεις γιατί είχε υποχρεωτική παρακολούθηση και εργασία.
Ο ΠΡΟΦΟΡΙΚΟΣ ΚΑΙ Ο ΓΡΑΠΤΟΣ ΛΟΓΟΣ ΣΤΗΝ ΑΝΑΠΗΡΙΑ (5ο εξάμηνο): Μπορείς να το δώσεις. Η ύλη είναι http://www.ecd.uoa.gr/pdf%20ili/119.pdf. Απλά αν θα μπορούσες να βρεις σημείωσεις θα ήσουν καλυμμένη γιατί η καθηγήτρια τα βάζει όλα από εκεί.
ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΨΥΧΟΠΑΘΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ (ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ) (5ο εξάμηνο): Έχει υποχρεωτική εργασία και παρακολούθηση.
ΧΩΡΙΚΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΕΩΜΕΤΡΙΚΕΣ ΕΝΝΟΙΕΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ (5ο εξάμηνο): Μπορείς να το δώσεις. Στην η-τάξη θα βρεις όλα όσα πρέπει να διαβάσεις.
ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΙΣ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ ΤΗΣ ΑΓΩΓΗΣ 1001 (1ο εξάμηνο): Μπορείς να το δώσεις. Η ύλη είναι http://www.ecd.uoa.gr/pdf%20ili/101.pdf.
ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΤΩΝ ΕΙΚΑΣΤΙΚΩΝ ΤΕΧΝΩΝ 6201 (5ο εξάμηνο): Εξετάζεται με εργασία. Οι λεπτομέρεις για το τι θα γράψεις βρίσκεται http://eclass.uoa.gr/modules/work/work.php?course=ECD113&id=4.
ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ 7204 (1ο εξάμηνο): Αν δήλωσες και το μάθημα και στα δυο εξάμηνα θα πας να δώσεις στο τμήμα που αντιστοιχεί το επώνυμο σου. Απλά υπάρχει και στα δυο εξάμηνο γιατί το διδασκόμαστε σε 2 κλιμάκια. Η ύλη είναι όπως παραπάνω.
ΕΠΙΣΤΗΜ.ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ ΤΗΣ ΣΧΕΣΗΣ ΘΕΩΡΙΑΣ ΚΑΙ ΠΡΑΞΗΣ:Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΗΣ ΠΡΟΣΧ.ΑΓΩΓΗΣ (5ο εξάμηνο): Μπορείς να το δώσεις. Απλά δεν ξέρω ποια ακριβώς είναι η ύλη.

Ελπίζω να βοήθησα! Μπορείς να με ρωτήσεις ότι άλλο θέλεις. Τώρα θα πάω 3ο έτος και ξέρω για τα περισσότερα μαθήματα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χριστίνα
Ενήλικας
Ενήλικας
Χριστίνα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 260 Ηλικία : 36

Φοιτήτρια μετά από χρόνια. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φοιτήτρια μετά από χρόνια.   Φοιτήτρια μετά από χρόνια. Icon_minitimeΤρι Αυγ 07 2012, 03:26

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Και για την αμεσότατη απάντηση και για επειδή με κατατόπισες αρκετά.
Σκέφτομαι λοιπόν να ασχοληθώ με την εργασία της Διδακτική των Εικαστικών Τεχνών και να προσπαθήσω να βγάλω την ύλη στις Επιστήμες της Αγωγής, Εισαγωγή στην Παιδική Λογοτεχνία και
Ανάπτυξη του παιδιού. (Το μάθημα επιστήμες της αγωγής ήδη το διαβάζω, οπότε πιστεύω ότι προλαβαίνω...)

Ωστόσο, σκέφτομαι από το επόμενο εξάμηνο να γίνω κανονική πρωτοετίνα και να αφήσω τα μπερδέματα με τα άλλα έτη. Δηλαδή να μην πάω να δηλώσω 8 υποχρεωτικά μαθήματα με τη μία. Να δηλώσω τα υποχρεωτικά του πρώτου, κάποια επιλογής κτλ κτλ. Απλά το θέμα είναι ότι τρέχουμε, γιατί θα πρέπει τυπικά να έχω στο μυαλό μου ότι σε 4 χρόνια θα πρέπει να την έχω τελειώσει, ώστε να μου περισσέψει μία χρονιά σε περίπτωση που κάτσει κάποια στραβή.

Αυτές είναι οι σκέψεις μου λοιπόν!
Σε ευχαριστώ και πάλι για την απάντηση!
Καλές διακοπές, όσες πάτε και καλό διάβασμα στις αποφασισμένες του Σεπτεμβρίου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cgi.di.uoa.gr/~std03188/
Admin
Διαχειριστής
Admin


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 885 Ηλικία : 32

Φοιτήτρια μετά από χρόνια. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φοιτήτρια μετά από χρόνια.   Φοιτήτρια μετά από χρόνια. Icon_minitimeΤρι Αυγ 07 2012, 05:24

Καλώς ήρθες Χριστίνα στο φόρουμ μας! hello

Καταρχήν μπράβο σου που πήρες την απόφαση να ασχοληθείς με την σχολή και να δώσεις τα μαθήματα για να πάρεις το πτυχίο σου. Για ο,τι χρειαστείς είναι χαρά μας να σε βοηθήσουμε. ίσως μέχρι τέλη Αυγούστου να ανέβουν και κάποιες σημειώσεις για κάποια από τα μαθήματα που ανέφερες παραπάνω και θα σε βοηθήσουν στο διάβασμα.



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://teaph-athens.forumgreek.com
Χριστίνα
Ενήλικας
Ενήλικας
Χριστίνα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 260 Ηλικία : 36

Φοιτήτρια μετά από χρόνια. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φοιτήτρια μετά από χρόνια.   Φοιτήτρια μετά από χρόνια. Icon_minitimeΤρι Αυγ 07 2012, 06:48

Παιδιά σας ευχαριστώ για τη βοήθεια και συγχαρητήρια για το φόρουμ, γιατί είχα ψάξει και παλιότερα, αλλά ό,τι υπήρχε ήταν μπερδεμένο και παρατημένο. Μόνο αυτός είναι ο τρόπος για διαρκή ενημέρωση σχετικά με τη σχολή!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cgi.di.uoa.gr/~std03188/
elenaki22
Συντονιστής
elenaki22


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 304 Ηλικία : 32

Φοιτήτρια μετά από χρόνια. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φοιτήτρια μετά από χρόνια.   Φοιτήτρια μετά από χρόνια. Icon_minitimeΤετ Αυγ 08 2012, 06:58

Καλώς ήρθες στο φορουμ μας Χριστίνα!! Πραγματικά, συγχαρητήρια που αποφάσισες να ασχοληθείς ξανά με τη σχολή μας και εύχομαι να τα πας πολύυυ καλά, γιατί αυτή η κίνησή σου δείχνει θέληση για να καταφέρεις αυτό που επιθυμείς!! Λοιπόν, μπορώ να σε βοηθήσω, όπως και οι υπόλοιπες κοπέλες που απάντησαν σε ο,τι χρειαστείς!! Έχω σημειώσεις από τα περισσότερα μαθήματα και ελπίζω να σε βοηθήσουν!! Θα σου πρότεινα ακόμη να ασχοληθείς αρκετά και με μαθήματα που έχουν απαλλακτικές εργασίες γιατί θα έχεις την ευκαιρία να μάθεις πολλά πράγματα, χωρίς να χρειάζεται να αποστηθίζεις ολόκληρους τόμους...! Βέβαια, σχεδόν όλα τα υποχρεωτικά μας έχουν γραπτή εξέταση!! Οπότε δώσε βάση τώρα σε αυτά που πλησιάζει η εξεταστική του Σεπτεμβρίου και εμείς εδώ είμαστε!!! Αααα, να συμπληρώσω κάτι!! Στο μάθημα της Παιδικής Λογοτεχνίας η εξέταση είναι προφορική!! Η καθηγήτρια σου κάνει ορισμένες ερωτήσεις γύρω από την ύλη του μαθήματος...! Αν θυμηθώ κάτι άλλο, θα σε ενημερώσω..!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Φοιτήτρια μετά από χρόνια.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Χρόνια Πολλά!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΤΕΑΠΗ Αθηνών :: Τμήμα Εκπαίδευσης & Αγωγής Στην Προσχολική Ηλικία Αθηνών :: Xρήσιμες πληροφορίες :: Συχνές απορίες φοιτητών-
Μετάβαση σε: