ΤΕΑΠΗ Αθηνών
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΑρχικήLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Κατατακτήριες

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Admin
Διαχειριστής
Admin


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 885 Ηλικία : 33

Κατατακτήριες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Κατατακτήριες   Κατατακτήριες Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 25 2013, 13:15

Στο ΤΕΑΠΗ διεξάγονται κάθε ακαδημαϊκό έτος καταταρκτήριες εξετάσεις.

α. Κατατάσσονται στο Τμήμα οι πτυχιούχοι τμημάτων ΑΕΙ και πτυχιούχοι ανωτέρων Σχολών διετούς κύκλου σπουδών σε ποσοστό 2% επί του προβλεπόμενου αριθμού εισακτέων του Τμήματος. Το εξάμηνο κατάταξης για τους πτυχιούχους ΑΕΙ ορίζεται το τρίτο (γ΄) και για τους πτυχιούχους Ανωτέρων Σχολών διετούς κύκλου σπουδών το πρώτο (α΄).

β. Οι πτυχιούχοι τμημάτων ΤΕΙ ή ισοτίμων Σχολών προς αυτά κατατάσσονται στο Τμήμα σε ποσοστό 5% επί του προβλεπόμενου αριθμού εισακτέων του Τμήματος στο τρίτο (γ΄) εξάμηνο.

γ. Οι πτυχιούχοι υπερδιετούς κύκλου σπουδών κατατάσσονται στο Τμήμα σε ποσοστό 2% επί του προβλεπόμενου αριθμού εισακτέων του Τμήματος στο πρώτο (α΄) εξάμηνο.

Ο τρόπος κατάταξης και για τις τρεις κατηγορίες πτυχιούχων είναι η γραπτή εξέταση σε τρία μαθήματα.
Τα εξεταζόμενα μαθήματα, καθώς και η ύλη τους, καθορίζονται από τη Γενική Συνέλευση του Τμήματος κάθε ακαδημαϊκό έτος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://teaph-athens.forumgreek.com
sof25
Νήπιο
Νήπιο



Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1 Ηλικία : 34

Κατατακτήριες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατατακτήριες   Κατατακτήριες Icon_minitimeΔευ Ιουλ 13 2015, 11:24

παιδιά καλησπέρα, θέλω να δώσω κατατακτήριες στο τμήμα σας και θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος εδώ που έχει δώσει και αν θα μπορούσε να με κατατοπίσει λίγο σχετικά με την ύλη αν έχει σημειώσεις η συγγράμματα καθώς και για το πως είναι στο περίπου τα θέματα.
ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
abelaki
Νήπιο
Νήπιο



Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4 Ηλικία : 44

Κατατακτήριες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατατακτήριες   Κατατακτήριες Icon_minitimeΚυρ Οκτ 25 2015, 09:47

και εγώ διαβάζω για κατατακτήριες! Μου έδωσε κάποια βιβλία και σημειώσεις μια κοπέλα που αποφοίτησε πριν μερικά χρόνια, και μόνη μου παλεύω να βγάλω ακρη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Κατατακτήριες
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Κατατακτήριες
» Κατατακτηριες εξετάσεις
» Κατατακτήριες Εξετάσεις-θέματα εξετάσεων
» κατατακτήριες εξετάσεις
» σημειώσεις για κατατακτήριες

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΤΕΑΠΗ Αθηνών :: Τμήμα Εκπαίδευσης & Αγωγής Στην Προσχολική Ηλικία Αθηνών :: Οδηγός φοιτητή-
Μετάβαση σε: