ΤΕΑΠΗ Αθηνών
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΑρχικήLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Δηλώσεις θεματικών βδομάδων 14/10/2015

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Agapi
Νήπιο
Νήπιο
Agapi


Αριθμός μηνυμάτων : 13

Δηλώσεις θεματικών βδομάδων 14/10/2015 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Δηλώσεις θεματικών βδομάδων 14/10/2015   Δηλώσεις θεματικών βδομάδων 14/10/2015 Icon_minitimeΤρι Οκτ 13 2015, 06:40

Καλησπέρααααα!!!

Γράφω στο φόρουμ γιατί έχω ένα πρόβλημα που απ' ό,τι φαίνεται κανείς δεν μπορεί να το λύσει...!!

Είμαι επι πτυχίω και για διάφορους λόγους που δεν είναι της παρούσης, πλέον μένω στη Θεσσαλονίκη. Μετά που βγήκε η ανακοίνωση από τη γραμματεία για τη δήλωση των ΘΕ αύριο Τετάρτη, επικοινώνησα με την κα Μακρυνιώτη (διδάσκουσα της ΘΕ που θέλω να πάρω) για να μάθω τί πρέπει να κάνω για να εγγραφώ στην εν λόγω ΘΕ και μου είπε να δηλώσω το ενδιαφέρον μου στην "υπεύθυνη για τις ΘΕ". Ρώτησα ποιά είναι αυτή, αλλά δεν έχω λάβει ακόμα κάποια απάντηση. Πήρα τηλέφωνο και στη γραμματεία, "ούτε εμείς ξέρουμε ποιά είναι"...Μάλιστααααα...

question



Ρωτώ λοιπόν και εδώ α) ξέρει κανείς ποια είναι η υπεύθυνη των ΘΕ;
και β) μπορεί κάποιο μέλος να με εξυπηρετήσει και να δηλώσει αύριο αντί για μένα σε ποια ΘΕ θέλω να ενταχθώ (εννοείται αφού ανταλλάξουμε pm ή e-mail κλπ);

Μακάρι να μπορούσα να έρθω, αλλά είναι πρακτικά εντελώς αδύνατο λόγω εργασίας και πρόσφατης άδειας που πήρα για την εξεταστική Σεπτεμβρίου...!!!

Ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων όποια μπει στον κόπο να διευκολύνει την κατάσταση!!!!!!!!!!!!thank you
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
marrou
Έφηβος
Έφηβος



Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 42 Ηλικία : 43

Δηλώσεις θεματικών βδομάδων 14/10/2015 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δηλώσεις θεματικών βδομάδων 14/10/2015   Δηλώσεις θεματικών βδομάδων 14/10/2015 Icon_minitimeΤρι Οκτ 13 2015, 09:50

Αύριο θα πάω στην ενημέρωση και θα σου πω τι γίνεται. Δε νομίζω ότι έχει ήδη οριστεί υπεύθυνος για κάθε ΘΕ γιατί αύριο, σύμφωνα με την ανακοίνωση, θα μας ενημερώσουν και νομίζω ότι οι εγγραφές στις ΘΕ θα γίνουν κάποια άλλη μέρα που θα ανακοινωθεί (τουλάχιστον αυτό έχω καταλάβει από την ανακοίνωση). Αν χρειαστεί μόνο να σε δηλώσει κάποιος και η καθηγήτρια σε δέχεται ίσως μπορώ να σε εξυπηρετήσω (λέω ίσως γιατί κι εγώ δουλεύω πρωί και δεν ξέρω τι ώρα θα γίνονται οι δηλώσεις). Είμαι κι εγώ τυπικά στο 4ο και δεν ξέρω αν θα υπάρχει η δυνατότητα επιλογής καθώς το μάθημα απευθύνεται πρωτίστως στο 3ο έτος. Να δούμε....
Τα ξαναλέμε πάντως με περισσότερες λεπτομέρειες από αύριο....... bye στην ωραία Θεσσαλονίκη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Agapi
Νήπιο
Νήπιο
Agapi


Αριθμός μηνυμάτων : 13

Δηλώσεις θεματικών βδομάδων 14/10/2015 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δηλώσεις θεματικών βδομάδων 14/10/2015   Δηλώσεις θεματικών βδομάδων 14/10/2015 Icon_minitimeΤρι Οκτ 13 2015, 10:50

marrou,

σε υπερ-υπερευχαριστώ!!! Σου είμαι υπόχρεη και ελπίζω να μου δοθεί η ευκαιρία να ανταποδώσω!! Σου στέλνω pm με τα στοιχεία μου για να επικοινωνήσουμε!

thank you thank you thank you
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χριστίνα
Ενήλικας
Ενήλικας
Χριστίνα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 260 Ηλικία : 37

Δηλώσεις θεματικών βδομάδων 14/10/2015 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δηλώσεις θεματικών βδομάδων 14/10/2015   Δηλώσεις θεματικών βδομάδων 14/10/2015 Icon_minitimeΤρι Οκτ 13 2015, 10:54

Λοιπόν. Με τις θεματικές εβδομάδες είναι περίεργο. Πρώτον, προηγούνται οι τριτοετείς. Δηλαδή, εσύ που είσαι επί πτυχίω, υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες να μην μπεις στην πρώτη σου επιλογή και να μπεις σε μια λιγότερο "famous" ΘΕ. Γι αυτό όταν πας στη γραμματεία να δηλώσεις, δηλώνεις 2-3 επιλογές. Αλλά και πάλι, μπορεί να μη γίνεις δεκτή σε καμία από αυτές (αυτό δε συμβαίνει τόσο συχνά). Ίσως θα μπορούσες να βρεις άκρη με τη Γραμματεία και να δηλώσεις το όνομά σου, χωρίς να χρειαστεί να κατέβεις στη σχολή.

Υπεύθυνη των θεματικών θεωρώ ότι είναι η Ανδρούσου, γιατί βασικά αυτή της εισήγαγε στη σχολή. Αυτό σημαίνει ότι είναι καλή χρυσή, αλλά πηγαίνει "by the book". Που σημαίνει ότι μπορεί να επικοινωνήσεις μαζί της και να σου πει "Πρέπει να κατέβεις να δηλώσεις, δεν μπορώ να σε βοηθήσω με κάποιον τρόπο". Γι αυτό θεωρώ ότι απλά το να δηλωθεί το όνομά σου για να μη χάσεις τις ΘΕ για φέτος, μέσω της γραμματείας, είναι πιο εύκολο.

Επίσης, μπορείς να στείλεις κάποιον άλλον να δηλώσει για σένα (επιβεβαίωσέ το με τη γραμματεία).

Επίσης, δεν ξέρω αν στην ενημέρωση θα γίνει και δήλωση. Τη χρονιά που πήρα εγώ ΘΕ, δε μας είχαν κάνει ενημέρωση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cgi.di.uoa.gr/~std03188/
Agapi
Νήπιο
Νήπιο
Agapi


Αριθμός μηνυμάτων : 13

Δηλώσεις θεματικών βδομάδων 14/10/2015 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δηλώσεις θεματικών βδομάδων 14/10/2015   Δηλώσεις θεματικών βδομάδων 14/10/2015 Icon_minitimeΤρι Οκτ 13 2015, 11:04

Χριστίνα, σ'ευχαριστώ που δεν αφήνεις ποτέ αναπάντητα ερωτήματα!

Όσον αφορά στις ΘΕ, είναι λίγο μπλέξιμο το διαδικαστικό του πράγματος, αλλά πιστεύω ότι σίγουρα θα γίνεται να τις δηλώσω εξ αποστάσεως με κάποιο τρόπο. Αρκεί να ξέρω σε ποιόν, πότε και άλλα τέτοια διαδικαστικά!!

Ευτυχώς, που λειτουργεί το φόρουμ αυτό !!

smile2
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χριστίνα
Ενήλικας
Ενήλικας
Χριστίνα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 260 Ηλικία : 37

Δηλώσεις θεματικών βδομάδων 14/10/2015 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δηλώσεις θεματικών βδομάδων 14/10/2015   Δηλώσεις θεματικών βδομάδων 14/10/2015 Icon_minitimeΤρι Οκτ 13 2015, 11:05

thumbs uo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cgi.di.uoa.gr/~std03188/
Agapi
Νήπιο
Νήπιο
Agapi


Αριθμός μηνυμάτων : 13

Δηλώσεις θεματικών βδομάδων 14/10/2015 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ...   Δηλώσεις θεματικών βδομάδων 14/10/2015 Icon_minitimeΤετ Οκτ 14 2015, 06:38

Έχουμε κανένα νέο για το τί έγινε τελικά σήμερα??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Irini
Συντονιστής
Irini


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 894 Ηλικία : 31

Δηλώσεις θεματικών βδομάδων 14/10/2015 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δηλώσεις θεματικών βδομάδων 14/10/2015   Δηλώσεις θεματικών βδομάδων 14/10/2015 Icon_minitimeΤετ Οκτ 14 2015, 16:11

Δεν γνωρίζω τι ειπώθηκε στην ενημέρωση, όμως είδα πως βγήκε ανακοίνωση με τις ημερομηνίες για δήλωση προτίμησης, που πιθανότατα θα έχεις ήδη δει. Οι ημερομηνίες είναι οι εξής:
Πέμπτη 15 Οκτωβρίου 2 – 5 μμ
Παρασκευή 16 Οκτωβρίου 2- 5 μμ
Δευτέρα 19 Οκτωβρίου 10- 12.30μμ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Δηλώσεις θεματικών βδομάδων 14/10/2015
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Ερωτήσεις, απορίες...
» Χρήσιμες πληροφορίες για τις δηλώσεις μαθημάτων
» Απορίες για την δήλωση των μαθημάτων/συγγραμμάτων
» Κοινωνιολογικές προσεγγίσεις της παιδικής ηλικίας Ι
» εξεταστική εαρινού 2015

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΤΕΑΠΗ Αθηνών :: Τμήμα Εκπαίδευσης & Αγωγής Στην Προσχολική Ηλικία Αθηνών :: Τα μαθήματα :: Θεματική εβδομάδα-
Μετάβαση σε: