ΤΕΑΠΗ Αθηνών
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΑρχικήLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι

Πήγαινε κάτω 
+5
JoGBb
NTORA86
MaryTs
elenaki22
Admin
9 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Admin
Διαχειριστής
Admin


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 885 Ηλικία : 33

Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι   Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι Icon_minitimeΤρι Μαρ 01 2011, 04:38

Οτιδήποτε έχει σχέση με το μάθημα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://teaph-athens.forumgreek.com
elenaki22
Συντονιστής
elenaki22


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 304 Ηλικία : 33

Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι   Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι Icon_minitimeΤρι Μαρ 22 2011, 11:31

Οι φοιτήτριες του τμήματος Κ-Ο με διδάσκουσα την κυρία Δραγώνα, πρέπει να πηγαίνουν στις διαλέξεις διότι μπαίνουν απουσίες. Στο τέλος του μαθήματος, όλες οι φοιτήτριες πρέπει να υπογράφουν σε μια κατάσταση με τα στοιχεία τους και έχουν περιθώριο μέχρι 2 απουσίες.

Αυτή η προϋπόθεση, μας δίνει αυτομάτως 3 μονάδες για το εν λόγω μάθημα! Στη συνέχεια, μπορούμε να κάνουμε εργασία, η οποία αν δεν κάνω λάθος, μπορεί να μας δώσει μέχρι 4 μονάδες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MaryTs
Νήπιο
Νήπιο



Αριθμός μηνυμάτων : 3

Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΑΛΛΑΓΗ ΚΛΙΜΑΚΙΟΥ ΜΕΘΟΔΟΛΟΓΙΑ ΕΡΕΥΝΑΣ   Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι Icon_minitimeΔευ Μαρ 28 2011, 10:03

Μηπως ενδιαφέρετε κάποια/κάποιος να αλλάξουμε κλιμακιο στη Μεθοδολογία της Ερευνας (4ο εξάμηνο); Είμαι στο κλιμάκιο της Κοντογιαννοπούλου (12-3) και θέλω να πάω σε αυτό της Κωνσταντινίδου (6-9),γιατί το πρωί δουλέυω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NTORA86
Νήπιο
Νήπιο



Αριθμός μηνυμάτων : 5

Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΜΕΘΟΔΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΕΡΕΥΝΑΣ ΣΤΙΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΕΣ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ ΜΕ ΕΜΦΑΣΗ ΣΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ Κ-Ο   Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι Icon_minitimeΣαβ Σεπ 24 2011, 01:40

ΕΙΜΑΙ ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ ΣΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ? ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΤΗΣ Κ. ΔΡΑΓΩΝΑ. ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JoGBb
Συντονιστής
JoGBb


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 122

Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι   Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι Icon_minitimeΣαβ Σεπ 24 2011, 02:03

Εγώ το είχα δώσει αυτό το μάθημα αλλά με την κ.Κούρτη και πρίν από ένα χρόνο. Εμείς είχαμε δύο εργασίες (δύο έρευνες) και εξετάσεις! Τώρα μπορεί να έχουν αλλάξει τα πράγματα όμως!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NTORA86
Νήπιο
Νήπιο



Αριθμός μηνυμάτων : 5

Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι   Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι Icon_minitimeΣαβ Σεπ 24 2011, 03:09

Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΑ ΦΕΤΟΣ ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ.
ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΟΥΤΕ ΕΡΓΑΣΙΑ ΟΥΤΕ ΕΧΩ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ. ΑΝ ΔΩΣΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΟΝΟ ΕΧΩ ΕΛΠΙΔΕΣ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JoGBb
Συντονιστής
JoGBb


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 122

Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι   Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι Icon_minitimeΣαβ Σεπ 24 2011, 04:02

Κοίταξε, εάν είναι το ίδιο σύστημα δεν έχει σημασία οι εξετάσεις, γιατί θέλει και εργασία, είναι υποχρεωτική δηλαδή! Αλλά δεν ξέρω αν είναι το ίδιο με την δικιά σου καθηγήτρια. Μπορείς αν θέλεις να στείλεις e-mail στην συγκεκριμένη καθηγήτρια να την ρωτήσεις!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NTORA86
Νήπιο
Νήπιο



Αριθμός μηνυμάτων : 5

Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι   Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι Icon_minitimeΣαβ Σεπ 24 2011, 08:07

ΜΗ ΜΟΥ ΛΕΣ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΜΕ ΕΝΕ ΜΑΘΗΜΑ?
ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ Κ. ΔΡΑΓΩΝΑ Σ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elenaki22
Συντονιστής
elenaki22


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 304 Ηλικία : 33

Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι   Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι Icon_minitimeΚυρ Σεπ 25 2011, 07:42

Ντόρα μου εγώ ήμουν στο μάθημα της κ. Δραγώνα και είχαμε μία υποχρεωτική εργασία και δύο άλλες μικρές εργασίες, οι οποίες μετρούσαν στον τελικό βαθμό μαζί με τις γραπτές εξετάσεις. Επίσης, παρακολουθούσα το μάθημα συνέχεια διότι μας έβαζε απουσίες κάθε φορά, πράγμα το οποίο σημαίνει ότι όποιος έλειπε πάνω από 3 φορές, κοβόταν.. Και όποιος είχε παρακολουθήσει το μάθημα όλες τις φορές, είχε εξασφαλίσει 2 μονάδες αν θυμάμαι καλά. Νομίζω πως θα ήταν καλό να έστελνες ένα e-mail στη καθηγήτρια, γιατί στην εξεταστική του σεπτεμβρίου δεν γνωρίζω αν μπορείς να το δώσεις μόνο γραπτώς. Ελπίζω να σε βοήθησα.!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NTORA86
Νήπιο
Νήπιο



Αριθμός μηνυμάτων : 5

Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι   Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι Icon_minitimeΚυρ Σεπ 25 2011, 07:58

Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΣ ΠΟΛΥ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΜΟΝΟ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ. ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NTORA86
Νήπιο
Νήπιο



Αριθμός μηνυμάτων : 5

Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι   Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι Icon_minitimeΚυρ Σεπ 25 2011, 07:59

ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ? ΤΙ ΘΕΜΑΤΑ ΒΑΖΕΙ? ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elenaki22
Συντονιστής
elenaki22


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 304 Ηλικία : 33

Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι   Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι Icon_minitimeΚυρ Σεπ 25 2011, 13:07

Βάζει και ανάπτυξης, σωστού-λάθους ερωτήσεις και πολλαπλής επιλογής!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioannas
Νήπιο
Νήπιο
ioannas


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 29 Ηλικία : 31

Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι   Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι Icon_minitimeΤετ Φεβ 27 2013, 08:01

εμείς που είμαστε στο δ' εξάμηνο πρέπει να πάρουμε το I και το II αυτού του μαθήματος τώρα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Irini
Συντονιστής
Irini


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 894 Ηλικία : 31

Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι   Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι Icon_minitimeΤετ Φεβ 27 2013, 09:47

Μάλλον ναι, αλλά το λέω με κάθε επιφύλαξη, γιατί το Πρόγραμμα σπουδών δεν διευκρινίζει για τους εισαχθέντες το 2011-2012 τι πρέπει να κάνουν.... Αλλά γενικά έτσι ακούω ότι έχουν πει, πρέπει να τα πάρουμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PenyPN
Έφηβος
Έφηβος
PenyPN


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 80 Ηλικία : 30

Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι   Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι Icon_minitimeΔευ Μαρ 11 2013, 06:13

ΝΕΕΣ ΩΡΕΣ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ

Μεθοδολογία της έρευνας στις Κοινωνικές Επιστήμες Ι : Τρίτη 13.00 - 15.00 (αίθουσα ΓΔ)
Μεθοδολογία της έρευνας στις Κοινωνικές Επιστήμες ΙΙ : Τετάρτη 9.00-11.00 (αίθουσα ΓΔ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Irini
Συντονιστής
Irini


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 894 Ηλικία : 31

Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι   Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι Icon_minitimeΔευ Μαρ 11 2013, 14:25

Για ποιο κλιμάκιο μιλάμε;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PenyPN
Έφηβος
Έφηβος
PenyPN


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 80 Ηλικία : 30

Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι   Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι Icon_minitimeΤρι Μαρ 12 2013, 10:48

Ουπς δίκιο έχεις..Είναι το κλιμάκιο Π-Ω της Κούρτη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PenyPN
Έφηβος
Έφηβος
PenyPN


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 80 Ηλικία : 30

Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι   Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι Icon_minitimeΤετ Μαρ 13 2013, 10:14

Σχετικά με την παραπάνω ανακοίνωση έχει γίνει μια μικρή διόρθωση: την Τρίτη το μάθημα γίνεται στην αίθουσα ΓΑ και όχι στη ΓΔ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioannas
Νήπιο
Νήπιο
ioannas


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 29 Ηλικία : 31

Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι   Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι Icon_minitimeΣαβ Ιουν 15 2013, 02:11

είμαι στο κλιμάκιο της κ.Κούρτη μήπως μπορεί να μου πει κάποιος πώς θα εξεταστεί το μάθημα, ποιά είναι η υλη και αν έχει πει κάποια SOS η καθηγήτρια...;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
marrou
Έφηβος
Έφηβος



Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 42 Ηλικία : 43

Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μεθοδολογία έρευνας κοινωνικές επιστήμες Ι (Κούρτη)   Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι Icon_minitimeΠεμ Μάης 22 2014, 12:53

Αν μπορεί κάποιος που παρακολουθεί αυτό το εξάμηνο το συγκεκριμένο μάθημα με την κ. Κούρτη ας μου πει τι υποχρεώσεις έχει το μάθημα. Κατ΄ αρχάς υπάρχουν απουσίες, θα μπορέσω να το δώσω χωρίς παρακολούθηση; Επίσης,διαβάζω από προηγούμενες ανακοινώσεις ότι πρέπει να γίνουν κάποιες εργασίες. Αυτές παραδίδονται στο τέλος ή κατά τη διάρκεια του εξαμήνου; θα μπορέσω να τις κάνω ατομικά και να τις παραδόσω στην καθηγήτρια πριν τις εξετάσεις; σκοπεύω βέβαια να επικοινωνήσω και μαζί της μιας και δεν μπορώ να παρακολουθώ στη σχολή αλλά αν κάποιος μπορεί ας μου δώσει κάποιες πληροφορίες. Επίσης, έχει πει κάτι για την ύλη, αν υπάρχει συγκεκριμένο βιβλίο (στο e-class με τη συγκεκριμένη διδάσκουσα δεν υπάρχει κάτι, μήπως ισχύει ό,τι αναφέρουν εκεί και οι άλλες καθηγήτριες;;;)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
marrou
Έφηβος
Έφηβος



Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 42 Ηλικία : 43

Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: μεθοδολογία   Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι Icon_minitimeΤρι Σεπ 30 2014, 10:09

Από την ομάδα της Κούρτη μπορεί κανείς να μου πει αν η παρακολούθηση ήταν υποχρεωτική και αν είχε υποχρεωτικές εργασίες κατά τη διάρκεια του εξαμήνου; (βέβαια θα μου πείτε δεν ξέρετε τι θα γίνει στο επόμενο εξάμηνοparty emoticon : , αν πάλι θα είναι οι απαιτήσεις ίδιες αλλά για να είμαι προετοιμασμένη για το επόμενο εξάμηνο αν μπορείτε να γράψετε λίγες πληροφορίες θα ήμουν ευγνώμων. cheers )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
marrou
Έφηβος
Έφηβος



Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 42 Ηλικία : 43

Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: πάλι για τη μεθοδολογία έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες   Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι Icon_minitimeΠεμ Μάης 14 2015, 11:05

Μήπως υπάρχει κανείς που να παρακολουθεί το μάθημα με την κ. Κούρτη στο τρέχον εαρινό εξάμηνο να μου πει ποιες είναι οι υποχρεώσεις για τις εξετάσεις και κάτι για την ύλη; έχω στείλει mail στην καθηγήτρια αλλά ακόμη τουλάχιστον δεν μου απάντησε και δεν υπάρχει κάτι στο e class. Αν μπορεί κάποιος να με ενημερώσει αν έχει απουσίες και υποχρεωτική εργασία που μπορώ έστω να συνεννοηθώ με την καθηγήτρια να κάνω για να δώσω εξετάσεις. Ψάχνω από καιρό πληροφορίες για το μάθημα αλλά τίποτα και θέλω να δω αν θα το δηλώσω ως μεθαύριο οπότε αν μπορεί κάποιος ας ενημερώσει sad face
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες Ι
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες I & II
» Μεθοδολογία της Έρευνας στις Κοινωνικές Επιστήμες Ι & ΙΙ
» Μεθοδολογία της έρευνας στις κοινωνικές επιστήμες ΙΙ
» για τη Μεθοδολογία της έρευνας
» Εισαγωγή στις Επιστήμες της Αγωγής Ι & ΙΙ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΤΕΑΠΗ Αθηνών :: Τμήμα Εκπαίδευσης & Αγωγής Στην Προσχολική Ηλικία Αθηνών :: Τα μαθήματα :: Υποχρεωτικά :: Εαρινού εξαμήνου :: 1ου έτους-
Μετάβαση σε: