ΤΕΑΠΗ Αθηνών
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΑρχικήLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Διδασκαλείο ξένων γλωσσών

Πήγαινε κάτω 
+2
asimeniasfika
Admin
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Admin
Διαχειριστής
Admin


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 885 Ηλικία : 33

Διδασκαλείο ξένων γλωσσών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Διδασκαλείο ξένων γλωσσών   Διδασκαλείο ξένων γλωσσών Icon_minitimeΔευ Σεπ 19 2011, 11:34

Το Πανεπιστήμιο Αθηνών στα πλαίσια του εκπαιδευτικού και του ευρύτερου επιμορφωτικού έργου του, παρέχει στους φοιτητές του τη δυνατότητα κατά τη διάρκεια των σπουδών τους να αποκτήσουν τη γνώση μιας ή περισσοτέρων γλωσσών, που είναι αναγκαία όργανα επιστημονικής ολοκλήρωσης.

Το έργο αυτό επιτελείται από το Διδασκαλείο Ξένων Γλωσσών του Πανεπιστημίου Αθηνών.

Ο αριθμός των φοιτητών που παρακολουθούν μαθήματα είναι σημαντικά μεγαλύτερος από ό,τι παλαιότερα (με βάση τα στοιχεία εγγραφών για το έτος 2009-2010 , οι εγγεγραμμένοι ανήλθαν σε 3.314). Εκτός από φοιτητές του Πανεπιστημίου Αθηνών , γίνονται επίσης δεκτοί φοιτητές άλλων ελληνικών ΑΕΙ και ΤΕΙ , καθώς και ένα ποσοστό εργαζομένων και άλλων ενδιαφερομένων. Οι γλώσσες οι οποίες διδάσκονται είναι : Αγγλική, Αλβανική, Αραβική, Αρμενική, Βουλγαρική, Γαλλική, Γερμανική, Δανική, Εβραϊκή, Ιαπωνική, Ινδική (Hindi- Σανσκριτική), Ισπανική, Ιταλική, Κινεζική, Κοπτική, Νορβηγική, Ολλανδική, Ουγγρική, Περσική, Πορτογαλική, Ρουμανική, Ρωσική, Σερβική, Σλοβακική, Σουηδική, Τουρκική, Τσεχική, Φινλανδική.

Επιπλέον προσφέρονται τα παρακάτω Ειδικά Προγράμματα :


Εργαστήριο Γραπτού Προφορικού Λόγου στην Αγγλική επιπέδου Γ1 .
Ιατρική Ορολογία στην Αγγλική ( Φοιτητές Ιατρικών Σχολών ) - ( Ιατροί ).
Ιατρική Ορολογία στην Γαλλική .
Κρατικό Πιστοποιητικό Γλωσσομάθειας στην Αγγλική επιπέδων Β2-Γ1 .
Κρατικό Πιστοποιητικό Γλωσσομάθειας στη Γαλλική επιπέδου Β2 – Γ1 .
Κρατικό Πιστοποιητικό Γλωσσομάθειας στην Ισπανική επιπέδου Β2 .
Κρατικό Πιστοποιητικό Γλωσσομάθειας στην Ιταλική επιπέδου Β2-Γ1 .
Νομική Ορολογία στη Γαλλική .
Νομική Ορολογία στη Γερμανική .
Μετάφραση στην Αγγλική .
Θεσμοί, Ορολογία & Μετάφραση εγγράφων της Ευρωπαϊκής Ένωσης στη Γαλλική .

ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗ ΣΥΓΚΡΟΤΗΣΗ

Το Διδασκαλείο Ξένων Γλωσσών ιδρύθηκε με το νόμο 5147/1931 και αποτελούσε αρχικά Τμήμα της Πανεπιστημιακής Λέσχης. Σκοπός εξαρχής του Διδασκαλείου υπήρξε η διδασκαλία των ξένων γλωσσών , η οποία ωστόσο για πολλά χρόνια περιορίστηκε στη διδασκαλία των ευρύτερα ομιλουμένων , ήτοι της Αγγλικής , Γαλλικής , Γερμανικής , στις οποίες προσετέθη αργότερα η Ιταλική, η Ισπανική και η Ρωσική.

Με την από 3/3/1994 απόφαση της Πανεπιστημιακής Συγκλήτου το Διδασκαλείο Ξένων Γλωσσών καθίσταται πλήρως ανεξάρτητη και αυτοτελής ακαδημαϊκή μονάδα , παύοντας πλέον να αποτελεί τμήμα της Πανεπιστημιακής Λέσχης και διοικείται από δικό της Διοικητικό Συμβούλιο.

Το Δ.Σ. αποτελείται από τον Πρόεδρο του Δ.Σ (δηλαδή τον εκάστοτε Πρύτανη, με Αναπληρωτή τον Αντιπρύτανη Ακαδημαϊκών Υποθέσεων) , έναν εκπρόσωπο για καθένα από τα Ξενόγλωσσα Τμήματα της Φιλοσοφικής Σχολής ( Αγγλικό, Γαλλικό, Γερμανικό, Ιταλικο-Ισπανικό), με ειδικότητα στην Εφαρμοσμένη Γλωσσολογία, έναν εκπρόσωπο του Τομέα Γλωσσολογίας του Τμήματος Φιλολογίας, δύο αιρετούς εκπροσώπους μελών ΕΕΔΙΠ (κλάδος 1) των Ξένων Γλωσσών του Διδασκαλείου και έναν εκπρόσωπο των φοιτητών, όλοι με αντίστοιχα αναπληρωματικά μέλη.

Γραμματεία

Η Γραμματεία του Διδασκαλείου Ξένων Γλωσσών στεγάζεται στο κτίριο της οδού Ιπποκράτους 7, 2ος όροφος , T.K. 106 79 .

Δέχεται τους φοιτητές κάθε Δευτέρα, Τετάρτη και Παρασκευή και ώρες 11:00 – 13:00.


Επικοινωνία :

Τηλέφωνα: 210–3613261, 210–3688204, 210-3688232, 210-3688265, 210-3688266, 210-3688263

Τηλεομοιότυπο (fax): 210 – 3632316

Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομίου: secr[at]didaskaleio.uoa[dot]gr
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://teaph-athens.forumgreek.com
asimeniasfika
Συντονιστής
asimeniasfika


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 466 Ηλικία : 32

Διδασκαλείο ξένων γλωσσών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διδασκαλείο ξένων γλωσσών   Διδασκαλείο ξένων γλωσσών Icon_minitimeΠεμ Σεπ 29 2011, 11:54

Το ανεπίσημο site του διδασκαλείου με πολλές πληροφορίες για κάθε γλώσσα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Διαχειριστής
Admin


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 885 Ηλικία : 33

Διδασκαλείο ξένων γλωσσών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Διδασκαλείο ξένων γλωσσών   Διδασκαλείο ξένων γλωσσών Icon_minitimeΤετ Οκτ 12 2011, 13:05

Η Γραμματεία του Διδασκαλείου Ξένων Γλωσσών στεγάζεται στο κτίριο της οδού Ιπποκράτους 7, 2ος όροφος , T.K. 10679 . Δέχεται τους φοιτητές κάθε Δευτέρα, Τετάρτη και Παρασκευή και ώρες 11:00 – 13:00.

Επικοινωνία :
Τηλέφωνα: 210–3613261, 210–368 8204
Τηλεομοιότυπο (fax): 210 – 3632316

Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομίου:
vdimou@didaskaleio.uoa.gr

Η σελιδα του διδασκαλείου ειναι αυτή:
http://www.uoa.gr/to-panepistimio/yphresies-panepisthmiakes-monades/didaskaleio-3enwn-glwsson.html

Οι εγγραφες γινονται περιπου μεσα Σεπτεμβριου και δινεται και περιθωριο αρχες Οκτωβριου γι'αυτους που δεν μπορούσαν να γραφτούν Σεπτέμβρη. Θα βγει σχετικη ανακοινωση στην πιο πανω σελιδα.
Γινεται αρκετα καλη δουλεια εκει, αλλα εξαρτάται κι απο τον καθηγητη που θα σου τυχει. Μεχρι τωρα δεν ακουσα ασχημα λογια για κάποιον ομως.

Τα μαθηματα γινονται σε 2 μερες, συνήθως Δευτερα Τεταρτη ή Τριτη Πεμπτη και ειναι 3ωρο την καθε μερα, δηλαδη 6 ωρες τη βδομαδα. Τα διδακτρα για τους φοιτητες του καποδιστριστιακού ειναι γυρω στα 315 ευρω (περσι νομιζω τοσο ήτανε) για ολοκληρο το χρονο και πρεπει να δωθουν με την εγγραφή.
Αν θές να κάνεις βασικές γλώσσες (Αγγλικά-Γαλλικά),είναι 480 ευρώ.Και το 2ο χρόνο (πχ για Proficiency) είναι 9ώρες/εβδομάδα.

Τελη Μαιου/αρχες Ιουνιου δινονται οι εξετασεις.

---------------------------------------------------------------------------------------------

Διδασκαλείο ξένων γλωσσών Select-Language
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://teaph-athens.forumgreek.com
Βανέσσα
Έφηβος
Έφηβος
Βανέσσα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 57 Ηλικία : 31

Διδασκαλείο ξένων γλωσσών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διδασκαλείο ξένων γλωσσών   Διδασκαλείο ξένων γλωσσών Icon_minitimeΠεμ Οκτ 13 2011, 03:14

Βασικά όποιος βρίσκεται σε αρχάριο επίπεδο και μόλις ξεκινάει μια ξένη γλώσσα δινει 315 ευρώ..για όποιον όμως βρίσκεται σε προχωρημένο επίπεδο(νομίζω από Β2 μέχρι Γ2)δίνει 480 ευρώ..

εγώ ξεκίνησα γερμανικά (επίπεδο Β2) και έχω 3 3ωρα τη βδομαδα!! χτες έγινε το πρώτο μάθημα (γιατί τη δευτέρα με την 24ωρη απεργία ακυρώθηκε το μάθημα) και μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένη..η καθηγήτρια μιλάει μόνο στα γερμανικά και αυτό είναι θετικό (ξέρει ελληνικά αλλά για να συνηθίσουμε)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Διαχειριστής
Admin


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 885 Ηλικία : 33

Διδασκαλείο ξένων γλωσσών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διδασκαλείο ξένων γλωσσών   Διδασκαλείο ξένων γλωσσών Icon_minitimeΠεμ Οκτ 13 2011, 11:45

Πολυ χρησιμες οι πληροφοριες σου Βανεσσα. Ευαριστουμεπολυ!

Συμφερει δηλαδη το πακετο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://teaph-athens.forumgreek.com
Βανέσσα
Έφηβος
Έφηβος
Βανέσσα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 57 Ηλικία : 31

Διδασκαλείο ξένων γλωσσών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διδασκαλείο ξένων γλωσσών   Διδασκαλείο ξένων γλωσσών Icon_minitimeΠεμ Οκτ 13 2011, 11:53

τίποτα :-)

ναι πιστεύω πως συμφέρει! και εγώ δεν έχω ακούσει κακά λόγια για τη δουλειά που γίνεται στο διδασκαλείο..φυσικά όμως πρέπει και ο ίδιος ο μαθητής να προσπαθεί και να διαβάζει..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Διαχειριστής
Admin


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 885 Ηλικία : 33

Διδασκαλείο ξένων γλωσσών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διδασκαλείο ξένων γλωσσών   Διδασκαλείο ξένων γλωσσών Icon_minitimeΠεμ Οκτ 13 2011, 12:06

σιγουρα! ποσα ατομα εχει καθε ταξη; γνωριζεις;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://teaph-athens.forumgreek.com
Βανέσσα
Έφηβος
Έφηβος
Βανέσσα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 57 Ηλικία : 31

Διδασκαλείο ξένων γλωσσών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διδασκαλείο ξένων γλωσσών   Διδασκαλείο ξένων γλωσσών Icon_minitimeΠεμ Οκτ 13 2011, 12:23

δεν ξερω..εξαρταται και σε ποιο επιπεδο εισαι και ποια γλωσσα διαλεγεις..εμενα η δικη μου εχει κοντα στα 16 ατομα...αλλα ο αδερφος μου που γραφτηκε ισπανικα μου ειπε οτι στο δευτερο ετος η μια εχει 16 ενω η αλλη 22:/
γενικά παντως δεν ειναι λιγα τα παδια σε καθε ταξη..ομως απο ενα σημειο και μετα μειωνονται καθως δεν παρακολουθυν ολα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Angela Lympero
Έφηβος
Έφηβος
Angela Lympero


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 49 Ηλικία : 32

Διδασκαλείο ξένων γλωσσών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διδασκαλείο ξένων γλωσσών   Διδασκαλείο ξένων γλωσσών Icon_minitimeΤρι Μαρ 06 2012, 12:32

κι εγώ είχα παρακολουθήσει ισπανικά στο πρώτο έτος (300 ευρώ για φοιτητές ΕΚΠΑ)
Δε μπορώ να πω ότι θυμάμαι και πολλά τώρα βέβαια αλλά αυτό είναι κακό του κεφαλιού μου... Είχε αρκετά τμήματα αλλά οι θέσεις καλύφθηκαν γρήγορα κι εμείς μπήκαμε στο τμήμα των 09:00 και μέχρι να ξυπνήσουμε... sad face
Η καθηγήτρια ήταν Κολομβιανή και σπάνια μιλούσε ελληνικά. Όποιος ενδιαφερόταν μπορούσε να δώσει στο τέλος της χρονιάς και κάποιες εξετάσεις που σου έδιναν ένα πιστοποιητικό αν θυμάμαι καλά. Σε τμήματα μεγαλύτερων επιπέδων μπορούσες να προετοιμαστείς και για πτυχίο!
Η τάξη μου είχε καμιά 15αρια άτομα.
Για όποιον ενδιαφέρεται και έχει ελεύθερο χρόνο είναι καλή και οικονομική επιλογή :)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elenaki22
Συντονιστής
elenaki22


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 304 Ηλικία : 33

Διδασκαλείο ξένων γλωσσών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διδασκαλείο ξένων γλωσσών   Διδασκαλείο ξένων γλωσσών Icon_minitimeΠεμ Μαρ 08 2012, 07:09

Αγγελική μου σ'ευχαριστούμε πολύ για τις πολύτιμες πληροφορίες!!! Πραγματικά και εγώ έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το διδασκαλείο!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
asimeniasfika
Συντονιστής
asimeniasfika


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 466 Ηλικία : 32

Διδασκαλείο ξένων γλωσσών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διδασκαλείο ξένων γλωσσών   Διδασκαλείο ξένων γλωσσών Icon_minitimeΠαρ Μάης 18 2012, 00:59

17.05.2012

Διδασκαλείο Ξένων Γλωσσών - Δηλώσεις συμμετοχής καθημερινά έως 22/6/2012


Στο Διδασκαλείο Ξένων Γλωσσών προσφέρονται εφέτος εντατικά θερινά μαθήματα ξένων γλωσσών καθημερινά από Δευτέρα έως Παρασκευή και ώρες από 09:00-13:00 πρωινά και από 16:00-20:00 απογευματινά διάρκειας (4) τεσσάρων εβδομάδων (80) ωρών όπου καλύπτεται η ύλη ενός ακαδημαϊκού έτους.

Τα δίδακτρα για φοιτητές του Πανεπιστημίου Αθηνών είναι 315,00 Ευρώ.

Τα δίδακτρα για φοιτητές άλλων ΑΕΙ ή ΑΤΕΙ είναι 350,00 Ευρώ.

Τα δίδακτρα για μη φοιτητές είναι 480,00 Ευρώ.

Έναρξη μαθημάτων 25/6/2012. Λήξη μαθημάτων 20/7/2012.

Δηλώσεις συμμετοχής στην Γραμματεία του Διδασκαλείου Ξένων Γλωσσών καθημερινά έως 22/6/2012.





Από τη Γραμματεία


http://www.uoa.gr/anakoinoseis-kai-ekdhloseis/proboli-newn/entatika-8erina-ma8imata-3enwn-glwsson.html
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
asimeniasfika
Συντονιστής
asimeniasfika


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 466 Ηλικία : 32

Διδασκαλείο ξένων γλωσσών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διδασκαλείο ξένων γλωσσών   Διδασκαλείο ξένων γλωσσών Icon_minitimeΤετ Ιουλ 25 2012, 01:35

Ανακοίνωση του διδασκαλείου ξένων γλωσσών για το ακαδημαϊκό έτος 2012-2013

http://www.uoa.gr/fileadmin/user_upload/PDF-files/panepistimiakes-monades/program_didask_glwswn_2012-2013.pdf

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Maria_S
Νήπιο
Νήπιο
Maria_S


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 21 Ηλικία : 31

Διδασκαλείο ξένων γλωσσών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διδασκαλείο ξένων γλωσσών   Διδασκαλείο ξένων γλωσσών Icon_minitimeΤετ Αυγ 15 2012, 06:45

Καλήσπέρα κορίτσια και Χρόνια Πολλά!
Μια έρωτηση σχετικά με το διδασκαλείο.
Τα πτυχία που δίνονται είναι κρατικά ή μπορείς να δώσεις πχ το Β2 γερμανικών στο Goethe?
Και επίσης.. γνωρίζετε σε πόσο διαστημα-χρόνια μπορείς να πάρεις το πτυχίο;
ευχαριστώ πολύ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Διαχειριστής
Admin


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 885 Ηλικία : 33

Διδασκαλείο ξένων γλωσσών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διδασκαλείο ξένων γλωσσών   Διδασκαλείο ξένων γλωσσών Icon_minitimeΠεμ Αυγ 16 2012, 05:28

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά!

Λοιπόν, επειδή δεν ξέρω ακριβώς ρίξε μια ματιά εδώ http://www.uoa.gr/to-panepistimio/yphresies-panepisthmiakes-monades/didaskaleio-3enwn-glwsson.html και μετά αν έχεις κι άλλες απορίες κάνε μια εγγραφή στο φορουμ του διδασκαλείου εδώ http://www.didaskaleio.com/index.php?action=forum
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://teaph-athens.forumgreek.com
Βανέσσα
Έφηβος
Έφηβος
Βανέσσα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 57 Ηλικία : 31

Διδασκαλείο ξένων γλωσσών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διδασκαλείο ξένων γλωσσών   Διδασκαλείο ξένων γλωσσών Icon_minitimeΠεμ Αυγ 16 2012, 05:30

νομίζω πως προσφερονται και προγραμματα για να παρεις κρατικο πτυχιο αλλα μπορεις κιολας να δωσεις και στο Goethe!

παντως οσον αφορα τα χρονια που χρειαζεσαι αυτο εξαρταται..αν π.χ. εχεις ηδη στα γερμανικα το Β1 θα γραφτεις στο επιπεδο για Β2..ουσιαστικα η μια χρονια ειναι αρκετη για να δωσεις..εξαρταται ομως απο το αν εσυ εχεις διαβασει και αν νιωθεις ετοιμη να δωσεις..η υλη ομως θεωρητικα καλυπτεται για να δωσεις το Β2..

ελπιζω να τα ειπα κατανοητα:-D
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Maria_S
Νήπιο
Νήπιο
Maria_S


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 21 Ηλικία : 31

Διδασκαλείο ξένων γλωσσών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διδασκαλείο ξένων γλωσσών   Διδασκαλείο ξένων γλωσσών Icon_minitimeΠεμ Αυγ 16 2012, 13:41

είχα κοιτάξει στη διεύθυνση που μου έστειλες αλλά δεν βρήκα κάτι.
Ευχαριστώ για το φορουμ, όμως!
Βανέσσα σε ευχαριστώ πολύ!
τα είπες μια χαρά!
Απλά όπως καταλαβαίνεις με ενδιαφέρει να αναγνωριστεί το πτυχίο που θα πάρω και επειδή άκουσα οτι τα κρατικά πτυχία δεν αναγνωρίζονται στο εξωτερικό θέλω κάτι σίγουρο, όπως πτυχίο από το Goethe.
Bέβαια λεω να περάσω από το Διδασκαλείο τον Σεπτέμβρη για να ρωτήσω τι ακριβώς γινεται με τα πτυχία!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Διαχειριστής
Admin


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 885 Ηλικία : 33

Διδασκαλείο ξένων γλωσσών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διδασκαλείο ξένων γλωσσών   Διδασκαλείο ξένων γλωσσών Icon_minitimeΠεμ Αυγ 16 2012, 15:07

Maria_S έγραψε:

Bέβαια λεω να περάσω από το Διδασκαλείο τον Σεπτέμβρη για να ρωτήσω τι ακριβώς γινεται με τα πτυχία!

Ναι καλό θα ήταν! Πάντως αν θέλεις να μάθεις και τώρα γράψε στο φορουμ, σίγουρα θα ξέρουν λεπτομέρειες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://teaph-athens.forumgreek.com
Maria_S
Νήπιο
Νήπιο
Maria_S


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 21 Ηλικία : 31

Διδασκαλείο ξένων γλωσσών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διδασκαλείο ξένων γλωσσών   Διδασκαλείο ξένων γλωσσών Icon_minitimeΣαβ Αυγ 18 2012, 04:16

ναι! =)
Σε ευχαριστώ πάντως όπως και να'χει! =)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Διδασκαλείο ξένων γλωσσών
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΤΕΑΠΗ Αθηνών :: Τμήμα Εκπαίδευσης & Αγωγής Στην Προσχολική Ηλικία Αθηνών :: Η σχολή μας :: Φοιτητικά Προνόμια-
Μετάβαση σε: