ΤΕΑΠΗ Αθηνών
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΑρχικήLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών

Πήγαινε κάτω 
+13
PenyPN
Maria_S
Meko
tsikoulismou
VickyPap
JoGBb
NewLife705
asimeniasfika
elenaki22
xariet
Irini
Βανέσσα
Admin
17 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Βανέσσα
Έφηβος
Έφηβος
Βανέσσα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 57 Ηλικία : 31

Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών   Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Αυγ 22 2012, 04:50

Θεοδώρα μου καλώς ήρθες..!
μην ανησυχείς για το Proficiency, δεν εχει σημασια που το πηρες τοτε..κι εγω πρωτη λυκειου το πηρα και δεν υπαρχει κανενα προβλημα:-)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Theodora_S
Νήπιο
Νήπιο



Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 23 Ηλικία : 29

Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών   Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 23 2012, 02:15

αχ τέλεια γιατί είχα ένα άγχος τώρα. λέω και αν δεν ισχύει και πρέπει να πάρω τα 3 μαθήματα κτλ... χαχαχ οκ ευχαριστώ πάρα πολύ για την πληροφορία!! :)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Βανέσσα
Έφηβος
Έφηβος
Βανέσσα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 57 Ηλικία : 31

Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών   Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 24 2012, 16:02

τίποτααα smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Theodora_S
Νήπιο
Νήπιο



Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 23 Ηλικία : 29

Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών   Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Αυγ 27 2012, 02:24

Μήπως ξέρουμε πότε θα αρχίσουν οι εγγραφές για φέτος?? :D :D
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Διαχειριστής
Admin


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 885 Ηλικία : 33

Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών   Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Αυγ 27 2012, 04:11

Οι εγγραφές θα γίνουν απο 11 εως 28 σεπτεμβρίου. Έτσι άκουσα δηλαδή για όλα τα τμήματα, θα βγει όμως και ανακοίνωση από την γραμματεία οπότε λίγη υπομονή! eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://teaph-athens.forumgreek.com
Theodora_S
Νήπιο
Νήπιο



Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 23 Ηλικία : 29

Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών   Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Αυγ 27 2012, 06:37

ευχαριστώ πολύ!!!να ρωτήσω και κάτι άλλο. αυτό το δελτίο επιτυχίας που λέτε εμένα στο σχολείο δεν μου το έδωσαν. το μονο που μου εδωσαν ειναι το απολυτήριο, τη βεβαίωση οτι συμμετείχα στις εξετάσεις και το γενικό βαθμό μου πρόσβασης, τον έλεγχο επίδοσης και δύο φωτοαντίτυπα (ένα του απολυτηρίου και ένα του ελέγχου επίδοσης) τίποτα άλλο. πρέπει να πάω εγώ να το ζητήσω αυτό το δελτίο επιτυχίας ή κάνουν και αυτά που μου έχουν ήδη δώσει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Διαχειριστής
Admin


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 885 Ηλικία : 33

Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών   Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Αυγ 27 2012, 07:06

Νομιζω πως τα δελτια επιτυχιας αποστελλονται στις γραμματειες των σχολων πλεον και δεν χρειαζεται να πας στο σχολειο για να το παρεις. Αν καποιος το ξερει σιγουρα ας το επιβεβαιωσει γιατι ειμαι τεταρτοετης και δεν ξερω ακριβεις λεπτομερειες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://teaph-athens.forumgreek.com
Irini
Συντονιστής
Irini


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 894 Ηλικία : 31

Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών   Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Αυγ 27 2012, 12:04

Ναι, ούτε σε εμάς πέρυσι μας είχαν δώσει το Δελτίο επιτυχίας από το σχολείο, αποστέλεται κατευθείαν στη Σχολή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Theodora_S
Νήπιο
Νήπιο



Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 23 Ηλικία : 29

Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών   Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Αυγ 27 2012, 14:28

πάρα πολύ ωραία!! Admin και Irini ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία!!! :)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fotini1987
Νήπιο
Νήπιο



Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1 Ηλικία : 36

Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ανταλλαγη φοιτητων   Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 30 2012, 00:07

γεια σας! θα ηθελα να ρωτησω που μπορω να απευθυνθω για να μαθω αν μπορω να κανω ανταλλαγη με καποιων ή καποια φοιτητη/τρια απο πατρα για αθηνα και αν υπαρχει καποιος που ενδιαφερεται.Αν πηγαινα στη γραμματεια πιστευετε οτι θα βοηθουσε?? ευχαριστω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Διαχειριστής
Admin


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 885 Ηλικία : 33

Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών   Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 30 2012, 00:28

Καλώς ήρθες στο φορουμ! Ναι, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να περάσεις από την γραμματεία ή τουλάχιτον να πάρεις ένα τηλέφωνο για να ρωτήσεις. Εδώ θα βρεις τα τηλέφωνα επικοινωνίας https://teaph-athens.forumgreek.com/t174-topic
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://teaph-athens.forumgreek.com
Irini
Συντονιστής
Irini


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 894 Ηλικία : 31

Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών   Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 30 2012, 04:03

Ναι, πάρε τηλέφωνο στη γραμματεία να ρωτήσεις. Αν και νομίζω οι ανταλλαγές έχουν καταργηθεί. Αλλά δεν χάνεις κάτι να προσπαθήσεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioanna123
Νήπιο
Νήπιο



Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 29 Ηλικία : 30

Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!   Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 04 2012, 08:21

καλησπερα κι απο μενα! λεγομαι Ιωαννα και ειμαι πρωτοετης..εχω μπερδεψει παρα πολλα και απ'οτι φαινεται θα κανω καιρο να τα καταλαβω.. υπαρχει καποιος που μπορει να μου λυσει μια απο τις αποριες μου?? την δευτερα ειδα πως ξεκινουν τα μαθηματα χειμερινου εξαμηνου.. τι ωρα πρεπει να ειμαι εκει??? δεν εχω ιδεα ουτε για την ωρα ουτε για τα μαθηματα... παρακαλω ας με βοηθησει καποιος.. εχω απελπιστει.. :(
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Διαχειριστής
Admin


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 885 Ηλικία : 33

Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών   Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 04 2012, 08:50

eyes

Kaλώς την!!! Λοιπόν, στο πρόγραμμα θα ψάξεις πρώτα για τα υποχρεωτικά μαθήματα που έχουν στο τέλος τους το γράμμα υπ α'. Παράδειγμα το μάθημα Εισαγωγή στις επιστήμες αγωγής είναι την Δευτέρα στις 9-11 (η ώρα είναι πλάγια στο πρόγραμμα).Πρέπει να πας δηλαδή στις 9 στη σχολή για να το παρακολουθήσεις.

Άρα προσέχεις το υπ α' δηλαδή υποχρεωτικό α' εξαμήνου!

Αλλά αν θέλεις γίνε πιο συγκεκριμένη για να σε βοηθησουμε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://teaph-athens.forumgreek.com
ioanna123
Νήπιο
Νήπιο



Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 29 Ηλικία : 30

Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ....   Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 04 2012, 09:13

εχω ανοιξει θεματα συζητησης παντου.. πφφ.. κ οχι τιποτα αλλο εχω γινει κουραστικη.. αρα εγω αν καταλαβα καλα, στο προγραμμα που εχετε αναρτισει βλεπω οπου γραφει υπ' α';;; και η δηλωση των μαθηματων ποτε γινεται; γιατι αν εχει ξεκινησει εγω δεν εχω κανει τιποτα και δεν εχω ιδεα τι πρεπει να δηλωσω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xariet
Έφηβος
Έφηβος
xariet


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 51

Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών   Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 04 2012, 10:20

Ακριβώς κοιτάς όπου υπάρχει υπ'α ή σκετο 'α που σημαίνει μάθημα επιλογής αν θές το παίρνεις αν θές όχι.Η δήλωση μαθημάτων αργεί ακόμα και έτσι δίνεται και η ευκαιρία να παρακολουθήσεις αν θές όλα τα μαθήματα επιλογής και να έχεις χρόνο να διαλέξεις αυτο που σου φάνηκε πιο ενδιαφέρον ή και αυτό που σε βολεύει σε σχέση με το υπόλοιπο προγραμμα σου ώστε αν δεν θές να μην έχεις κενές ώρες απο το ένα μάθημα με το άλλο :) ελπίζω να βοήθησα smile2
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Διαχειριστής
Admin


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 885 Ηλικία : 33

Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών   Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 04 2012, 10:31

μην αγχωνεσαι Ιωαννα μου, δεν ειναι τιποτα θα σου τα εξηγησουμε...

η δηλωση μαθηματων δεν ειναι τωρα, θα υπαρξει ανακοινωση απο την γραμματεια για το ποτε θα ξεκινησουν. εχεις μπροστα σου τουλαχιστον εναμιση μηνα μεχρι τις δηλωσεις. αυτο αστο στην ακρη!

ναι, θα κοιτας στο προγραμμα μονο τα μαθηματα που εχουν υπ α' δηλαδη τα υποχρεωτικα σου!
αν εχεις εντοπισει 7 μαθηματα με το συμβολο υπ α' αυτα θα ειναι τα μαθηματα που πρεπει να παρακολουθησεις απ τη νεα εβδομαδα.

αυτα ειναι τα εξης:
Εισαγωγη στις Επιστημες της αγωγής Ι- Δευτερα - 9με11
Εισαγωγή στην κοινωνιολογία (μονο αν το ονομα/αρχικο σου ειναι μεταξυ Λ-Ω) - Δευτερα - 3με5
Ανάπτυξη του παιδιού Ι (μονο αν το ονομα/αρχικο σου ειναι μεταξυ Α-Κ) - Τριτη - 9με11
Εισαγωγή στις επιστήμες της αγωγής ΙΙ - Τριτη - 11με13
Εισαγωγή στην Κοινωνιολογία (μονο αν το ονομα/αρχικο σου ειναι μεταξυ Α-Κ) - Τριτη - 13με15
Ανάπτυξη του παιδιού Ι (μονο αν το ονομα/αρχικο σου ειναι μεταξυ Λ-Ω) - Τεταρτη - 11με13
Εισαγωγή στις Βιολογικές Επιστήμες Ι - Τεταρτη - 17με19
Εισαγωγή στην παιδική λογοτεχνία (μονο αν το ονομα/αρχικο σου ειναι μεταξυ Α-Κ) - Παρασκευή - 11με13

Ριξε και εσυ μια ματια στο προγραμμα για να τα δεις...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://teaph-athens.forumgreek.com
ioanna123
Νήπιο
Νήπιο



Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 29 Ηλικία : 30

Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών   Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 05 2012, 03:51

κοριτσια σας ευχαριστω παααααρα πολυ!!! επιτελους το καταλαβα μετα απο δεν ξερω κι εγω ποσες φορες!!!! ευτυχως που υπαρχει το φορουμ σας και με κατατοπισε!! ευχαριστω για την υπομονη σας και τον χρονο σας!! φιλακια πολλα και ευχριστω και παλι :)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Deppy
Νήπιο
Νήπιο



Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 6 Ηλικία : 28

Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μαθήματα πρωτοετών   Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 13 2013, 06:45

Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει πώς θα καταλάβω ποια μαθήματα είναι για τους πρωτοετείς από όλα αυτά του χειμερινού εξαμήνου;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Irini
Συντονιστής
Irini


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 894 Ηλικία : 31

Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών   Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 13 2013, 10:18

Deppy έγραψε:
Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει πώς θα καταλάβω ποια μαθήματα είναι για τους πρωτοετείς από όλα αυτά του χειμερινού εξαμήνου;;
Όσα στο πρόγραμμα γράφουν α' ανήκουν στο πρώτο εξάμηνο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ερωτήσεις/απορίες των πρωτοετών
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4
 Παρόμοια θέματα
-
» Ερωτήσεις για τις εγγραφές των πρωτοετών
» Ερωτήσεις, απορίες...
» Eγγραφές πρωτοετών 2012-2013
» Ενημέρωση πρωτοετών 2014-2015
» Εκδήλωση υποδοχής και ενημέρωσης πρωτοετών φοιτητών και φοιτητριών του ΕΚΠΑ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΤΕΑΠΗ Αθηνών :: Τμήμα Εκπαίδευσης & Αγωγής Στην Προσχολική Ηλικία Αθηνών :: Βοήθεια προς τους πρωτοετείς φοιτητές-
Μετάβαση σε: