ΤΕΑΠΗ Αθηνών
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΑρχικήLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Κατατακτήριες

Πήγαινε κάτω 
+20
Catherined20
Χριστίνα
zwh21
tzotzo
strmcr
Theodora_O
filologos90
black1982
Irini
chocoholic1989
asimeniasfika
katerina144
eiri
GeorgiaS
irene
Roza
Admin
roulagara
elenaki22
Ιριδα
24 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
GeorgiaS
Νήπιο
Νήπιο



Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 11

Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατατακτήριες   Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 22 2011, 05:32

Σ' ευχαριστώ και πάλι!!! Ελπίζω να επιτύχω! Κι αυτά τα λίγα που θυμάσαι είναι αρκετή βοήθεια! :)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katerina144
Νήπιο
Νήπιο



Αριθμός μηνυμάτων : 2

Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: κατατακτήριες   Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 13 2011, 14:07

Καλησπέρα σας. θέλω να δώσω κατατακτήριες στη σχολή σας αλλά έχω αρχίσει να έχω κάποιες αμφιβολίες. Μόλις τελείωσα από την φιλολογία και δεν έχω πολλά αποθέματα αντοχής ως προς το διάβασμα και τις εξετάσεις. Ωστόσο γίνομαι ευτυχισμένη κάθε φορά που συναναστρέφομαι με παιδάκια και αυτό είναι το μεγαλύτερο μου κίνητρο. Οποιαδήποτε συμβουλή ή άποψη πάνω στο θέμα μου είναι δεκτή.

Και ένα άλλο ερώτημα. Ξέρετε μήπως αν έχει βγει ανακοίνωση για την ημερομηνία των εξετάσεων για τις κατατακτήριες ; Και αν υπάρχει περίπτωση να αναβληθούν λόγω των καταλήψεων και να μην γίνουν;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
asimeniasfika
Συντονιστής
asimeniasfika


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 466 Ηλικία : 32

Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατατακτήριες   Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 29 2011, 14:37

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΑΚΑΔ.ΕΤΟΥΣ 2011-2012

http://www.ecd.uoa.gr/pdf/programma%20eksetasewn%20katatakt.pdf
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
katerina144
Νήπιο
Νήπιο



Αριθμός μηνυμάτων : 2

Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατατακτήριες   Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιαν 18 2012, 14:08

Μήπως ξέρετε αν βγήκαν τα αποτελέσματα των κατακτηρίων ή πότε θα βγουν?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
asimeniasfika
Συντονιστής
asimeniasfika


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 466 Ηλικία : 32

Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατατακτήριες   Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 04 2012, 10:33

ΥΛΗ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΑΚΑΔ. ΕΤΟΥΣ 2012-2013
http://www.ecd.uoa.gr/pdf/yli%20katataktir.pdf
ΑΙΤΗΣΗ
http://www.ecd.uoa.gr/pdf/aitisi%20katataksis.pdf
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chocoholic1989
Νήπιο
Νήπιο



Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 6 Ηλικία : 35

Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Κατατακτήριες   Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 14 2012, 07:38

γεια σας κ απο μενα..τελειωσα φπψ κ ειναι ονειρο μου να γινω νηπιαγωγος..αποφασισα να δωσω κατατακτηριες αλλα τα βιβλια ειναι πολυ ακριβα..οποιος μπορει να με βοηθησει με τα βιβλια να τα δανειστω για φωτοτυπιες θα του ειμαι ευγνωμων..ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Irini
Συντονιστής
Irini


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 894 Ηλικία : 31

Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατατακτήριες   Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 14 2012, 07:42

Μπορείς να μας πεις ποια βιβλία χρειάζεσαι, για να ξέρουμε αν μπορούμε να σε βοηθήσουμε; smile2
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chocoholic1989
Νήπιο
Νήπιο



Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 6 Ηλικία : 35

Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατατακτήριες   Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 14 2012, 07:52

ειναι στη σελ 2 λιγο πιο πισω ολα τα βιβλια για τις κατατακτηριες κ δυστυχως εχω μονο ενα της φραγκουδακη..ευχαριστω για την αμεση απαντηση!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Irini
Συντονιστής
Irini


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 894 Ηλικία : 31

Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατατακτήριες   Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 14 2012, 07:56

Εγώ έχω μόνο από την Παιδαγωγική το 2 και από την Κοινωνιολογία το 4 + της Φραγκουδάκη.
Ξέρεις τι μπορείς να κάνεις; Αν πας στη βιβλιοθήκη του Τμήματος, θα υπάρχουν όλα αυτά τα βιβλία. Μπορείς να τα δανείζεσαι για μια ορισμένη ώρα, να πηγαίνεις να τα φωτοτυπείς, και να τα επιστρέφεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chocoholic1989
Νήπιο
Νήπιο



Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 6 Ηλικία : 35

Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατατακτήριες   Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 14 2012, 08:03

η βιβλιοθηκη τι ωρες ειναι ανοιχτη?θα μπορω να τα δανειστω χωρις ταυτοτητα?ημουν στο φπψ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Irini
Συντονιστής
Irini


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 894 Ηλικία : 31

Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατατακτήριες   Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 14 2012, 08:13

thinking Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω καθόλου τα της βιβλιοθήκης!...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chocoholic1989
Νήπιο
Νήπιο



Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 6 Ηλικία : 35

Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατατακτήριες   Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 14 2012, 08:13

ok δεν πειραζει!σε ευχαριστω παντως! thumbs uo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Διαχειριστής
Admin


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 885 Ηλικία : 33

Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατατακτήριες   Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 14 2012, 08:17

chocoholic1989 έγραψε:
η βιβλιοθηκη τι ωρες ειναι ανοιχτη?θα μπορω να τα δανειστω χωρις ταυτοτητα?ημουν στο φπψ....

νομιζω πρεπει να ειναι ανοιχτη καθημερινα μεχρι τις 2 αλλα και παλι δεν ειμαι σιγουρη...
χωρις ταυτοτητα δε νομιζω...αλλα κανε μια ερωτηση στην γραμματεια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://teaph-athens.forumgreek.com
chocoholic1989
Νήπιο
Νήπιο



Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 6 Ηλικία : 35

Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατατακτήριες   Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 15 2012, 09:53

σας ευχαριστω κοριτσια για τη βοηθεια!ευχομαι να μπορω αν δανειστω τα βιβλια..εξαλλου κ εγω στο εκπα ημουν! smile2
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
black1982
Νήπιο
Νήπιο



Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2 Ηλικία : 41

Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: katatakthries   Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 25 2012, 03:42

thelw na dwsw katatakthries kai mou leipoyn ta biblia craig kai baucum h anaptyxh tou anthrwpou kai kapoia paidagwgika kuriws mialaret eisagwgh stis episthmes ths agwghs kai kapoia alla paidagwgika...mporei kapoios na bohthhsei?ta exete?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
filologos90
Νήπιο
Νήπιο



Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 1 Ηλικία : 33

Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατατακτήριες   Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 27 2012, 02:34

Γεια σας και από μένα..μόλις πήρα το πτυχίο μου από το τμήμα φιλολογίας και θα δώσω κατατακτήριες. Μήπως γνωρίζει κανείς που μπορούμε να βρούμε παλιά θέματα, ώστε να έχουμε στο μυαλό μας ένα μοντέλο εξέτασης?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Διαχειριστής
Admin


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 885 Ηλικία : 33

Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατατακτήριες   Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Οκτ 29 2012, 07:43

Δεν υπάρχει κάπου στο ιντερνετ σελίδα με παλαιότερα θέματα δυστυχώς, μόνο όσοι έχουν δώσει θα μπορούσαν να σε βοηθήσουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://teaph-athens.forumgreek.com
black1982
Νήπιο
Νήπιο



Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2 Ηλικία : 41

Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατατακτήριες   Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Νοε 17 2012, 05:55

exei kaneis brei to thema anaptyxiakh psyxologia antikeimeno-zhthmata problhmatismou-methodos (to 1o ap to xwro ths psyxologias)??se poio biblio??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
asimeniasfika
Συντονιστής
asimeniasfika


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 466 Ηλικία : 32

Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατατακτήριες   Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Νοε 19 2012, 10:47

Παρακαλούμε,  οι  αιτήσεις  για  συμμετοχή  στις  κατατακτήριες  εξετάσεις  στο  Τμήμα 
Εκπαίδευσης  και  Αγωγής  στην  Προσχολική  Ηλικία  (ΤΕΑΠΗ)  του  Πανεπιστημίου  Αθηνών,
λόγω  της  παράτασης  των  κινητοποιήσεων  των  διοικητικών  υπαλλήλων,  να  αποσταλούν 
ταχυδρομικά  (με  συστημένη  επιστολή  στη  διεύθυνση:  ΤΕΑΠΗ,  Ναυαρίνου  13α, 10680,
Αθήνα,  Υπόψη  Γραμματείας)  το  συντομότερο  δυνατόν.  Η  ανακοίνωση  αφορά  τους 
υποψήφιους και υποψήφιες που δεν έχουν ήδη καταθέσει προσωπικά στη Γραμματεία τις 
αιτήσεις  τους (επιχείρησαν  να  τις  καταθέσουν  το  διάστημα  που  οι  διοικητικοί  υπάλληλοι 
απεργούσαν).

Αθήνα, 19‐11‐2012
Ο Πρόεδρος του ΤΕΑΠΗ 
Βασίλης Τσελφές
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
asimeniasfika
Συντονιστής
asimeniasfika


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 466 Ηλικία : 32

Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατατακτήριες   Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Δεκ 05 2012, 06:46

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΑΚΑΔ.ΕΤΟΥΣ 2012-2013
http://www.ecd.uoa.gr/pdf/programm%20katatakt%2012-13.pdf
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Theodora_O
Νήπιο
Νήπιο



Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1 Ηλικία : 33

Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατατακτήριες   Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 21 2013, 12:32

Καλησπέρα! Μόλις τελείωσα το Πρόγραμμα Ψυχολογίας και θέλω να δώσω κατατακτήριες για το τμήμα σας! Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε ποιοι καθηγητές βάζουν τα θέματα, ώστε να μου δώσετε μερικές πληροφορίες για αυτούς (πόσο απαιτητικοί είναι, τι στυλ ερωτήσεων βάζουν, που δίνουν βάση στο μάθημα τους, τι αξιολογούν στη διόρθωση, κλπ.). Κρίνω εξ' ιδίων, γιατί βλέποντας την ύλη στις κατατακτήριες της σχολής μου ήξερα ακριβώς ποιοι καθηγητές τα έβαζαν κ το στυλ διόρθωσης τους, οπότε ελπίζω να ισχύει κάτι αναλογο :). H ύλη μας λοιπόν είναι η ακόλουθη:

Ψυχολογία
1. Feldman, R.S. (2009). Εξελικτική ψυχολογία: Δια βίου ανάπτυξη. Τόμος Α. Αθήνα: Δαρδανός.
2. Salkind, N. (2006/ 2011). Εισαγωγή στις θεωρίες της ανθρώπινης ανάπτυξης. Αθήνα: Πατάκης.

Παιδαγωγική
1. Reble A.,(1996), Ιστορία της Παιδαγωγικής, Aθήνα: Παπαδήμας. Κυρίως: Η συμβολή του Διαφωτισμού στη διαμόρφωση των σύγχρονων παιδαγωγικών ρευμάτων.
2. Houssaye J., (επ.),(2000), Δεκαπέντε Παιδαγωγοί, Αθήνα: Μεταίχμιο.
3. Mialaret G. (επ.), (2008), Επιστήμες της εκπαίδευσης. Η διαμόρφωση και η εξέλιξη ενός επιστημονικού πεδίου, Αθήνα: Μεταίχμιο.
4. Κουτσουβάνου E., (1994), Η θεωρία του Πιαζέ και οι εφαρμογές της στην προσχολική εκπαίδευση, Aθήνα: Οδυσσέας
5. Χρυσαφίδης, Κ. (1994), Βιωματική-επικοινωνιακή διδασκαλία. Η εισαγωγή της μεθό-δου Project στο σχολείο, Αθήνα: Gutenberg
6. Γούναρη, Π. & Γρόλλιος, Γ. (επ.) (2010). Κριτική Παιδαγωγική, μια συλλογή κειμέ-νων. Αθήνα: Gutenberg.
7.Vandenbroech M., (2004), Με τη ματιά του Γέτι, Η καλλιέργεια του σεβασμού του "άλλου" στην εκπαίδευση, Αθήνα: Νήσος

Κοινωνιολογία
1. Φραγκουδάκη, Α.(1985), Κοινωνιολογία της εκπαίδευσης-Θεωρίες για την κοινωνική
ανισότητα στο σχολείο, Αθήνα, εκδ. Παπαζήση.
2. Giddens, A. (1989), Εισαγωγή στην κοινωνιολογία, Αθήνα, εκδ. Οδυσσέας.
3. Λάμνιας Κ., (2002), Κοινωνιολογική θεωρία και εκπαίδευση. Διακριτικές προσεγγίσεις, Αθήνα, εκδ.Μεταίχμιο.
4. M.Hugues &C.J.Kroehler (2007) Κοινωνιολογία: Οι βασικές έννοιες, Αθήνα, εκδ.Κριτική.

Ευχαριστώ για όποια βοήθεια μπορείτε να προσφέρετε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
strmcr
Νήπιο
Νήπιο
strmcr


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 10 Ηλικία : 32

Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατατακτήριες   Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Σεπ 25 2013, 08:39

Γνωριζει κανεις την ημερομηνια των φετινων κατατακτηριων εξετασεων?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Διαχειριστής
Admin


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 885 Ηλικία : 33

Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατατακτήριες   Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Σεπ 25 2013, 09:07

Οχι δεν εχει ανακοινωθει κατι και νομιζω θα αργησει να ανακοινωθει λογω των απεργιων και των κινητοποιησεων στα πανεπιστημια. οποτε υπομονη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://teaph-athens.forumgreek.com
strmcr
Νήπιο
Νήπιο
strmcr


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 10 Ηλικία : 32

Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατατακτήριες   Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 26 2013, 04:16

Καταλαβα.. Σ'ευχαριστω! Γινονται γυρω στο Δεκεμβρη ομως σωστα? Και κατι αλλο, γινονται καθε χρονο κατατακτηριες?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Διαχειριστής
Admin


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 885 Ηλικία : 33

Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατατακτήριες   Κατατακτήριες - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 27 2013, 01:44

Ναι κάθε χρόνο γίνονται αλλά ποιον μήνα δεν γνωρίζω ακριβώς. Αν ξέρει κάποιος άλλος ας ενημερώσει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://teaph-athens.forumgreek.com
 
Κατατακτήριες
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Ερωτήσεις, απορίες...
» Κατατακτηριες εξετάσεις
» Κατατακτήριες Εξετάσεις-θέματα εξετάσεων
» κατατακτήριες εξετάσεις
» σημειώσεις για κατατακτήριες

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΤΕΑΠΗ Αθηνών :: Τμήμα Εκπαίδευσης & Αγωγής Στην Προσχολική Ηλικία Αθηνών :: Xρήσιμες πληροφορίες :: Συχνές απορίες φοιτητών-
Μετάβαση σε: