ΤΕΑΠΗ Αθηνών
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΑρχικήLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;

Πήγαινε κάτω 
+15
ελενη
Theodora_S
Maria_S
Hara
Maroko
jorjelina
kazani
JoGBb
zina
elpis
Βανέσσα
Irini
elenaki22
xariet
Admin
19 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
elenaki22
Συντονιστής
elenaki22


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 304 Ηλικία : 33

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;   Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Σεπ 21 2011, 05:21

Irini έγραψε:
Να κάνω μια ερώτηση; Στο 1ο έτος, το υποχρεωτικό μάθημα Εισαγωγή στην παιδική λογοτεχνία χωρίζεται σε δύο κλιμάκια, που το 1ο είναι στο α' εξάμηνο και το 2ο στο β' εξάμηνο. Επομένως εγώ που ανήκω στο 2ο, στο α' εξάμηνο θα εχω 4 υποχρεωτικά μαθήματα και όχι 5, σωστά; Επομένως θα μπορώ να πάρω 4 μαθήματα επιλογής και όχι 3; Και στο β' εξάμηνο πόσα είναι τα υποχρεωτικά μαθήματα; 4/3;

Ναι Ειρήνη μου! Σωστά το λες! Στο α' εξάμηνο θα έχεις 4 υποχρεωτικά μαθήματα και μπορείς φυσικά να πάρεις 4 μαθήματα επιλογής! Αν θυμάμαι καλά στο β' εξάμηνο θα έχεις 4 και θα είναι τα εξής:

Ανάπτυξη του παιδιού (ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ)
β΄ εξάμηνο (Α-Λ) , Ρ. Παπαδοπούλου
β΄ εξάμηνο (Μ-Ω) , Δ. Παπούδη

Εισαγωγή στην κοινωνιολογία της εκπαίδευσης (ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ)

β΄ εξάμηνο, Α-Λ Ν. Ασκούνη,
Μ-Ω Α. Βασιλοπούλου

Εισαγωγή στην παιδική λογοτεχνία (ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ)
β’ εξάμηνο (Λ-Ω) Α. Γιαννικοπούλου

Γλώσσα, κοινωνία και νόηση (ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ)
β΄ εξάμηνο, (Α-Λ) Μ. Κονδύλη και (Μ-Ω) Δ. Κατή
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Irini
Συντονιστής
Irini


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 894 Ηλικία : 31

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;   Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Σεπ 21 2011, 05:30

elenaki22 έγραψε:

Ναι Ειρήνη μου! Σωστά το λες! Στο α' εξάμηνο θα έχεις 4 υποχρεωτικά μαθήματα και μπορείς φυσικά να πάρεις 4 μαθήματα επιλογής! Αν θυμάμαι καλά στο β' εξάμηνο θα έχεις 4 και θα είναι τα εξής:

Ανάπτυξη του παιδιού (ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ)
β΄ εξάμηνο (Α-Λ) , Ρ. Παπαδοπούλου
β΄ εξάμηνο (Μ-Ω) , Δ. Παπούδη

Εισαγωγή στην κοινωνιολογία της εκπαίδευσης (ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ)

β΄ εξάμηνο, Α-Λ Ν. Ασκούνη,
Μ-Ω Α. Βασιλοπούλου

Εισαγωγή στην παιδική λογοτεχνία (ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ)
β’ εξάμηνο (Λ-Ω) Α. Γιαννικοπούλου

Γλώσσα, κοινωνία και νόηση (ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ)
β΄ εξάμηνο, (Α-Λ) Μ. Κονδύλη και (Μ-Ω) Δ. Κατή

Ωραία! Σε ευχαριστώ πολύ, Ελένη μου! :flower:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elenaki22
Συντονιστής
elenaki22


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 304 Ηλικία : 33

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;   Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Σεπ 21 2011, 05:35

Να' σαι καλά Ειρήνη μου! :flower:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zina
Νήπιο
Νήπιο



Αριθμός μηνυμάτων : 6

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απορία για επιλογή μαθημάτων    Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 30 2011, 02:53

επειδη δεν εχω ιδεα (ως πρωτοετής) ποτε επιλεγουμε τα μαθηματα αλλα και τα συγγραμματα? (τοσο στο σύστημα οσο και στον Εύδοξο?) υπάρχουν συγκεκριμένες ημερομηνίες?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JoGBb
Συντονιστής
JoGBb


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 122

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;   Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 30 2011, 04:05

Ναι, η επιλογή μαθημάτων και συγγραμμάτων και στα δύο συστήματα γίνεται συγκεκριμένες ημερομηνίες, τις οποίες συνήθως η γραμματεία ανακοινώνει και στον πίνακα ανακοινώσεων στη σχολή και στο site της σχολής μας (www.ecd.uoa.gr).
Οποιαδήποτε άλλη απορία έχεις μπορείς να την θέσεις εδώ ελεύθερα!!! :flower: :flower:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Irini
Συντονιστής
Irini


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 894 Ηλικία : 31

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;   Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 30 2011, 06:55

Α, ωραία, ήθελα και εγώ να το ρωτήσω αυτό.
Εγώ προβληματίζομαι πολύ (και πιστεύω δεν είμαι η μόνη πρωτοετής), γιατί δεν ξέρω ποια μαθήματα επιλογής να διαλέξω. Εννοώ, είναι τόσα πολλά (αφού μπορούμε να διαλέξουμε τα μαθήματα επιλογής από όλα τα χειμερινά εξάμηνα και όχι μόνο από το α' εξάμηνο), και ουσιαστικά δεν καταλαβαίνω και πολλά από τον τίτλο μόνο των μαθημάτων. Ποια είναι π.χ. πιο ενδιαφέροντα, πιο ουσιώδη ίσως, κλπ. Η προθεσμία για τη δήλωση των μαθημάτων ξεκινά αρκετά μετά την αρχή των μαθημάτων; Δηλαδή, μπορώ να παρακολουθήσω κάποια από τα μαθήματα για να δω αν με ενδιαφέρουν να τα δηλώσω; Και με τα εργαστηριακά τι συμβαίνει; Οι απουσίες μπαίνουν μετά το πέρας της προθεσμίας δήλωσης μαθημάτων, που οριστικοποιείται ποιος θα τα παρακολουθεί;
Συνήθως πότε είναι οι προθεσμίες αυτές;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JoGBb
Συντονιστής
JoGBb


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 122

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;   Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 30 2011, 09:36

Λοιπόν, καταρχάς μην αγχώνεσαι....Τα πράγματα είναι απλά!!!
Πες μου αρχικά ποια μαθήματα σε ενδιαφέρουν από το α' εξάμηνο, επιλογής να σου πω περίπου πως είναι.
Δεύτερον, μέχρι στιγμής, κάθε χρόνο βγαίνουν αρκετά αργότερα οι προθεσμίες για τις δηλώσεις. Μπορείς να παρακολουθήσεις όποιο μάθημα σου αρέσει κ αν δεν τον επιλέξεις τελικά δεν το δηλώνεις.
Τώρα, όσον αφορά τα εργαστηριακά μαθήματα, ο κάθε καθηγητής ορίζει το σύστημα των απουσιών αλλά αν για παράδειγμα, επιλέξεις ένα μάθημα επιλογής και δεν θέλεις να το πάρεις τελικά δεν πειράζει να κάνεις απουσίες αφού ουσιαστικά δεν θα το δηλώσεις....Δεν ξέρω αν σε βοήθησαν αυτά που σου είπα..... Ελπίζω να σε βοήθησα....Ρώτα με ότι άλλο θες!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Irini
Συντονιστής
Irini


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 894 Ηλικία : 31

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;   Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Σεπ 30 2011, 16:05

Απ' ότι βλέπω τα μαθήματα επιλογής είναι 5 για το α' εξάμηνο. Εγώ έχω 4 υποχρεωτικά, άρα μπορώ να πάρω άλλα 4 επιλογής. Δεν γίνεται να πάρω μαθήματα επιλογής από άλλα χειμερινά εξάμηνα; Αλλά και να γίνεται, καλύτερα δεν είναι να μείνω στα μαθήματα του α' εξαμήνου, για πιο απλά; :Ρ
~"Εννοιες φυσικών επιστημών": Λέω να το πάρω, αφού έχετε πει ότι ο καθηγητής είναι πολύ καλός, αλλά επειδή βλέπω και ότι το συγκεκριμένο μάθημα είναι προαπαιτούμενο για άλλα μαθήματα της ενότητας των Θετικών Επιστημών, σε περίπτωση που θελήσω να τα πάρω, να έχω διδαχθεί αυτό πρώτα. Είναι πολύ... θετικό ως μάθημα; :Ρ
~"Εισαγωγή στην πληροφορική": Μου φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον, μου αρέσει να ασχολούμαι με Η/Υ, επομένως πιστεύω ότι θα ήθελα να το παρακολουθήσω. Δεν είναι εργαστηριακό; Είναι απαιτητικό;
~"Θεωρίες μουσικής και κινητικής αγωγής"
~"Εισαγωγή στο κουκλοθέατρο"
~"Σύγχρονες μέθοδοι διδασκαλίας με την αξιοποίηση του δράματος και του θεάτρου"
Από αυτά, μένει να πάρω τα δύο από τα τρία, θεωρητικά. Help?... :Ρ Έχω δει ότι η καθηγήτρια του κουκλοθεάτρου εξετάζει προφορικά;... Δεν το μπορώ καθόλου αυτό!... :Ρ

Κατάλαβα όσα μου είπες και σε ευχαριστώ πάρα πολύ που προτείθεσαι να με βοηθήσεις! :flower:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kazani
Νήπιο
Νήπιο



Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 35

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απορία για επιλογή μαθημάτων    Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 01 2011, 08:41

Θα σου πω καθαρά την προσωπική μου άποψη για τα μαθήματα που ρωτάς. Λοιπόν, το έννοιες φυσικών επιστημών, είναι πολύ ενδιαφέρον μάθημα. Ο καθηγητής είναι άμεσος στην παράδοσή του,με πολλά παραδείγματα και πρακτικά θέματα για το νηπιαγωγείο και δεν το βρήκα θετικό σαν μάθημα, αλλά πολύ ουσιαστικό με χρηστικά θέματα.
Για την πληροφορική έχει εργαστηριακό χαρακτήρα το μάθημα. Εφόσον σου αρέσουν οι υπολογιστές θα ήταν καλό να το πάρεις διότι θα εξοικειωθείς περισσότερο με κάποια προγράμματα των υπολογιστών. Επίσης, υπάρχει ένα υποχρεωτικό μάθημα στο εαρινό εξάμηνο του δεύτερου χρόνου που χρησιμοποιείς τους υπολογιστές. Βέβαια διδάσκεσαι ένα εντελώς καινούριο πρόγραμμα, απλά είδα ότι άτομα που είχαν επιλέξει την πληροφορική παλιότεραήταν πιο άνετοι στην χρήση των υπολογιστών, διότι είχαν ξαναβρεθεί μπροστά σε αυτό τον τρόπο διδασκαλίας και δεν τους ήταν κάτι πρωτόγνωρο.
Για τα άλλα τρία μαθήματα που λες ανήκουν και τα τρία στην ενότητα ΄΄αγωγή στις τέχνες΄΄. Θεωρώ ότι είναι από τα πιο χρήσιμα πρακτικά μαθήματα της σχολής, διότι θα χρειαστούν και για τις πρακτικές στα νηπιαγωγεία.Το κουκλοθέατρο και η διδασκαλία του θεάτρου εξετάζονται προφορικά, αλλά όχι με την έννοια μαθαίνω ένα βιβλίο και μου κάνουν ερωτήσεις, απλά παρουσιάζεις κάτι με δικές σου χειροτεχνίες και ένα κουκλοθέατρο που έχεις κατασκευάσει εσύ με μία απλή ιστορία.
Το θεωρίες μουσικής και κινητικής αγωγής δίνεατι προφορικά και γραπτά. τα προφορικά για δύο μονάδες και τα γραπτά για τις υπόλοιπες οχτώ. Απλά και στα τρία μαθήματα επειδή δεν είναι θεωρητικά καλό θα ήταν να τα παρακολουθείς και για την καλύτερη απόδοσή σου και γιατί θα σου χρειαστούν σαν νηπιαγωγό.Επίσης και οι τρεις καθηγητές είναι πολύ συνεργάσιμοι και στα τρία αυτά μαθήματα.
Αυτή είναι η γνώμη μου και κρατάω κάθε επιφύλαξη αν τυχόν έχει αλλάξει κάτι. Αν λέω κάτι που δεν ισχύει ας ενημερώσει κάποιος περαιτέρω. Ελπίζω να σε βοήθησα λίγο!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JoGBb
Συντονιστής
JoGBb


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 122

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;   Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 01 2011, 14:37

Λοιπόν σαν πιο παλιά θα σου πω κι εγώ τη γνώμη μου!!! Εγώ είχα πάρει και τις έννοιες φυσικών επιστημών και τις θεωρίες μουσικής και κινητικής αγωγής και το κουκλοθέτρο. Το πρώτο είναι αρκετά εύκολο και ο κ.Τσελφές βοηθάει πολύ...στο συνιστώ απόλυτα!!!
Το κουκλοθέατρο θέλει δουλειά και ομαδική εργασία πολύ, αλλά είναι φοβερή εμπειρία. Σου συνιστώ να το πάρεις οπωσδηποτε!!!!
Τέλος, το μάθημα του κ. Τσαφταρίδη είναι λίγο απαιτητικό και έχει και θεωρία...στο αφήνω στην δικιά σου επιλογή αυτό αλλά είναι κ αυτό πολύ ενδιαφέρον!!!!!!!!
Ελπίζω να σε βοήθησα αρκετά....ρώτα με όποια άλλη απορία θες!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Irini
Συντονιστής
Irini


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 894 Ηλικία : 31

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;   Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Οκτ 02 2011, 03:42

Kazani, JoGBb, σας ευχαριστώ και τις δύο πάρα πολύ για τις συμβουλές και τις πληροφορίες που μου δώσατε!! :flower:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kazani
Νήπιο
Νήπιο



Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 35

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;   Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Οκτ 02 2011, 06:06

[quote="Irini"]Kazani, JoGBb, σας ευχαριστώ και τις δύο πάρα πολύ για τις συμβουλές και τις πληροφορίες που μου δώσατε!! :flower:

Μην ευχαριστείς, ότι άλλο θες ρώτα.. Καταλαβαίνω το άγχος σου σαν πρωτοετής. Όλοι κάπως έτσι νιώθαμε στην αρχή. Απλά στην πορεία θα δεις από μόνη σου και εσύ ποια μαθήματα σου ταιριάζουν, σε ποια μαθήματα έχεις κλίση.Άλλα άτομα προτιμούν μαθήματα ψυχολογίας, άλλα κοινωνιολογίας, άλλα έχουν κλίση στις τέχνες.. Γι΄αυτό μην αγχώνεσαι.. Ηρέμησε!!Όσο περνάει ο καιρός θα δεις τι σου αρέσει περισσότερο..Σ είπα την γνώμη μου αλλά όλα είναι υποκειμενικά.. Ελπίζω όλα να σου πάνε καλά!! Καλή αρχή σου ευχόμαι!!Κ αν χρειαστείς κάτι ρώτα..

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Διαχειριστής
Admin


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 885 Ηλικία : 33

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;   Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Οκτ 02 2011, 06:35

Koριτσια μπραβο σας που βοηθατε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://teaph-athens.forumgreek.com
JoGBb
Συντονιστής
JoGBb


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 122

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;   Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Οκτ 02 2011, 06:50

Καλή αρχή σου εύχομαι κι εγώ Irini και πάνω από όλα μην αγχώνεσαι....χιχιχ :flower: :flower:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Irini
Συντονιστής
Irini


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 894 Ηλικία : 31

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;   Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Οκτ 02 2011, 07:52

Ευχαριστώ πολύ και τις δύο! Και εσάς να σας πάνε όλα καλά!! :)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kazani
Νήπιο
Νήπιο



Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 35

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απορία για επιλογή μαθημάτων    Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Οκτ 03 2011, 00:44

Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση σχετικά με δύο μαθήματα του κυρίου Χασάπη. Το ΄΄Λογικο-μαθηματικές σχέσεις και αριθμητικές έννοιες στην προσχολική εκπαίδευση΄΄ και το ΄΄Χωρικές σχέσεις και γεωμετρικές έννοιες στην προσχολική εκπαίδευση΄΄. Έχω ακούσει ότι στα συγκεκριμένα μαθήματα γίνονται κάποιες εργασίες στη διάρκεια του μαθήματος από τις οποίες βαθμολογούμαστε γύρω στο 4 και οι υπόλοιπες μονάδες συμπληρώνονται απο τα γραπτά. Ισχύει κάτι τέτοιο;Οι εργασίες τι συχνότητα έχουν; Είναι απαιτητικές. Αν μπορούσε κάποιος να μου δώσει μία εικόνα των εργασιών γιατί θέλω να το παρακολουθήσω, αλλά λόγω δουλειάς δεν ξέρω αν μπορώ να πηγαίνω κάθε εβδομάδα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jorjelina
Νήπιο
Νήπιο
jorjelina


Αριθμός μηνυμάτων : 8

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;   Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 22 2011, 04:20

Ναι ισχύουν αυτά που λες και οι εργασίες δεν είναι ιδιαίτερα απαιτητικές όμως δεν υπάρχει συγκεκριμένη συχνότητα.Δηλαδή χρειάζεται να παρακολουθείς τα μαθήματα .Ο Χασάπης δίνει και 1 με 2 επαναληπτικές εργασίες σε περίπτωση που κάποιος δεν μπόρεσε να πάει μία φορά ώστε να συμπληρώσει τον αριθμό των εργασιών που ορίζει εκείνος (4 ).Ελπίζω να βοήθησα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kazani
Νήπιο
Νήπιο



Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 35

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;   Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 22 2011, 08:31

jorjelina έγραψε:
Ναι ισχύουν αυτά που λες και οι εργασίες δεν είναι ιδιαίτερα απαιτητικές όμως δεν υπάρχει συγκεκριμένη συχνότητα.Δηλαδή χρειάζεται να παρακολουθείς τα μαθήματα .Ο Χασάπης δίνει και 1 με 2 επαναληπτικές εργασίες σε περίπτωση που κάποιος δεν μπόρεσε να πάει μία φορά ώστε να συμπληρώσει τον αριθμό των εργασιών που ορίζει εκείνος (4 ).Ελπίζω να βοήθησα...

Σε ευχαριστώ πολύ!! Με βοήθησες πάρα πολύ γιατί είναι δύο μαθήματα που σκέφτομαι να τα δηλώσω.. Να σε ρωτήσω και κάτι τελευταίο αν γνωρίζεις; Τι είδους εργασίες είναι;;Και είναι εργασίες για το σπίτι που σου τις δίνει ή γίνονται κατά την διάρκεια του μαθήματος; Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jorjelina
Νήπιο
Νήπιο
jorjelina


Αριθμός μηνυμάτων : 8

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;   Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Οκτ 23 2011, 09:13

kazani έγραψε:
jorjelina έγραψε:
Ναι ισχύουν αυτά που λες και οι εργασίες δεν είναι ιδιαίτερα απαιτητικές όμως δεν υπάρχει συγκεκριμένη συχνότητα.Δηλαδή χρειάζεται να παρακολουθείς τα μαθήματα .Ο Χασάπης δίνει και 1 με 2 επαναληπτικές εργασίες σε περίπτωση που κάποιος δεν μπόρεσε να πάει μία φορά ώστε να συμπληρώσει τον αριθμό των εργασιών που ορίζει εκείνος (4 ).Ελπίζω να βοήθησα...

Σε ευχαριστώ πολύ!! Με βοήθησες πάρα πολύ γιατί είναι δύο μαθήματα που σκέφτομαι να τα δηλώσω.. Να σε ρωτήσω και κάτι τελευταίο αν γνωρίζεις; Τι είδους εργασίες είναι;;Και είναι εργασίες για το σπίτι που σου τις δίνει ή γίνονται κατά την διάρκεια του μαθήματος; Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!
Συνήθως πρέπει να δημιουργήσεις δραστηριότητες για το νηπιαγωγείο στις οποίες πρέπει να εισαγάγεις κάποιες έννοιες μαθηματικών ανάλογα με το τι ακριβώς κάνατε στο συγκεκριμένο μάθημα.Γίνονται κατά τη διάρκεια του μαθήματος και χρειάζονται φαντασία...Επίσης, ενημερωτικά το μάθημα κρατάει γύρω στη μιάμιση ώρα...Αυτά!ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΝΑ ΧΟΥΜΕ!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kazani
Νήπιο
Νήπιο



Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 35

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;   Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Οκτ 24 2011, 00:33

Jorjelina σε ευχαριστώ πολύ για όλες τις πληροφορίες!! Καλή αρχή!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Maroko
Νήπιο
Νήπιο



Αριθμός μηνυμάτων : 6

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;   Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 01 2011, 13:03

Να κανω μια ερωτηση! εγω ειμαι στο 2 τμημα με βαση το επωνυμο κ εχω 4 υποχρεωτικα αρα μπορω να παρω αλλα 4 επιλογης αλλα μονο το θεατρο κ δραμα μου μενει το οποιο δεν μου αρεσει! Ακουσα οτι μπορω να παρω 3 επιλογης κ οχι 4 κ να δωσω αυτα τα 7 μαθηματα! Γινεται αυτο η πρεπει αναγκαστικα να δωσω 8? Επισης απο αλλο εξαμηνο ποιο θα μου προτεινατε να παρω? Ευχαριστω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elenaki22
Συντονιστής
elenaki22


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 304 Ηλικία : 33

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;   Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 02 2011, 08:08

Maroko έγραψε:
Να κανω μια ερωτηση! εγω ειμαι στο 2 τμημα με βαση το επωνυμο κ εχω 4 υποχρεωτικα αρα μπορω να παρω αλλα 4 επιλογης αλλα μονο το θεατρο κ δραμα μου μενει το οποιο δεν μου αρεσει! Ακουσα οτι μπορω να παρω 3 επιλογης κ οχι 4 κ να δωσω αυτα τα 7 μαθηματα! Γινεται αυτο η πρεπει αναγκαστικα να δωσω 8? Επισης απο αλλο εξαμηνο ποιο θα μου προτεινατε να παρω? Ευχαριστω!

Ναι φυσικά κ μπορείς να πάρεις 7 μαθήματα αν δεν σου αρέσουν κάποια άλλα μαθήματα επιλογής! Το ανώτατο όριο μαθημάτων που μπορείς να πάρεις είναι μέχρι 8! Εσύ όμως μπορείς να πάρεις λιγότερα, έχοντας βέβαια πάρει σίγουρα τα υποχρεωτικά σου! Θα σου πρότεινα να πάρεις την διδακτική των εικαστικών τεχνών της κ. Κούβου! Είναι πολύ ενδιαφέρον μάθημα και έχει απαλλακτική εργασία. Υπάρχουν και άλλα που θα σου πρότεινα αλλά είναι στο εαρινό εξάμηνο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hara
Νήπιο
Νήπιο



Αριθμός μηνυμάτων : 17

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;   Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 02 2011, 12:00

γεια σας!!! να ρωτησω... ξερετε αν το μαθημα της διδακτικης των εικαστικων χρειαζεται παρακολουθηση??Θα μπορουσα να κανω την απαλλακτικη χωρις?? Γιατι την ιδια ωρα εχω την εισαγωγη στην περιβαλλοντικη εκπαιδευση που ειναι υποχρεωτικο....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Maroko
Νήπιο
Νήπιο



Αριθμός μηνυμάτων : 6

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;   Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 02 2011, 15:21

Ωραια σε ευχαριστω! Επισης υπαρχει ενα μαθημα που λεγεται επιστημονικη ορολογια και κειμενα Ι... Αυτο για ποιο εξαμηνο ειναι ξερουμε? Το ειχα απορια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JoGBb
Συντονιστής
JoGBb


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 122

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;   Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 02 2011, 16:21

Λοιπόν, Hara το μάθημα: "Διδακτική των εικαστικών τεχνών" δυστυχώς χρειάζεται παρακολούθηση, καθώς λέει πολλά στο μάθημα που σημειώνουμε και στο τέλος η εργασία είναι βασισμένη σε ότι μάθαμε περίπου!!! Θα σου συνιστούσα όμως να παρακολουθήσεις το υποχρεωτικό και αν μπορέσεις να το πάρεις σε επόμενα εξάμηνα...
Maroco, το μάθημα της επιστημονικής ορολογίας έχει να κάνει με τα αγγλικά και είναι ανάλογα με ποια πτυχία έχεις πάρει...Εάν έχεις lower νομίζω πρέπει να πάρεις την επιστημονική ορολογία και κείμενα 2, ενω αν έχεις proficiency δεν χρειάζεται να πάρεις κανένα, αρκεί να πας το χαρτί σου και συγκεκριμένα αντίγραφό του πτυχίου σου, για να σου προσθέσουν τη βαθμολογία...ελπίζω να σας βοήθησα!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Ποια Θεματική Εβδομάδα προτείνετε;
» Ερωτήσεις, απορίες...
» Ποια μαθήματα διδάχτηκαν φέτος στο χειμερινό εξάμηνο;
» ΑΣΕΠ (Ανώτατο Συμβούλιο Επιλογής Προσωπικού)
» [ΠΤΔΕ-Επιλογής] Διοίκηση κινδύνου στην εκπαίδευση

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΤΕΑΠΗ Αθηνών :: Τμήμα Εκπαίδευσης & Αγωγής Στην Προσχολική Ηλικία Αθηνών :: Τα μαθήματα-
Μετάβαση σε: