ΤΕΑΠΗ Αθηνών
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΑρχικήLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;

Πήγαινε κάτω 
+15
ελενη
Theodora_S
Maria_S
Hara
Maroko
jorjelina
kazani
JoGBb
zina
elpis
Βανέσσα
Irini
elenaki22
xariet
Admin
19 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Irini
Συντονιστής
Irini


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 894 Ηλικία : 31

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;   Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Οκτ 03 2012, 06:48

"Εκπαίδευση παιδιών με νοητική καθυστέρηση και κινητική αναπηρία"
"Μέσα επικοινωνίας και παιδική ηλικία"
"Κοινωνιολογικές προσεγγίσεις της παιδικής ηλικίας Ι"
"Ζητήματα περιβάλλοντος και αειφορίας"
"Εκπαιδευτική πολιτική Ι: οι εκπαιδευτικοί θεσμοί στην πρώιμη παιδική ηλικία"
"Οι κοινωνικές παράμετροι της εκπαιδευτικής διαδικασίας"

Μπορείτε να μου προτείνετε να επιλέξω 2 από αυτά τα μαθήματα επιλογής;


Επίσης, ξέρετε αν μπορώ να πάρω το μάθημα "Στοιχεία και τεχνικές των εικαστικών τεχνών"; Γιατί στο Πρόγραμμα σπουδών λέει το εξής:
608. Στοιχεία και τεχνικές των εικαστικών τεχνών (προηγούμενος τίτλος: Εικαστικό εργαστήρι) Εργαστηριακό. Συνίσταται οι φοιτητές να έχουν παρακολουθήσει το μάθημα: «610 Ιστορία των εικαστικών τεχνών»
γ΄ εξάμηνο (Δ.Μ.: 3, Π.Μ.: 5)
Ο. Κούβου (Τμήμα 60 φοιτητών)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
καλλιοπη<3
Νήπιο
Νήπιο
καλλιοπη<3


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4 Ηλικία : 29

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: για επιλογη μαθηματος   Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 11 2012, 03:56

κοριτσια θα ηθελα να ρωτησω τη γνωμη σας για το μαθημα επιλογης που θελω να επιλεξω...ειμαι αναμεσα στο εισαγωγη στο κουκλοθεατρο κ στις συγχρονες μεθοδους διδασκαλιας με την αξιοποιηση του δραματος κ του θεατρου..μ'αρεσουν κ τα 2 σαν μαθηματα αλλα θα ηθελα να μου πειτε ως πιο ευκολο κ ομορφο μαθημα ποιο θα ηταν απο τα 2?? ειμαι στο α εξαμηνο κ εχουμε 6 μαθηματα υποχρεωτικα...οποτε θα ηθελα κατι πιο απλο στα επιλογης.. smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Irini
Συντονιστής
Irini


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 894 Ηλικία : 31

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;   Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Οκτ 11 2012, 05:12

καλλιοπη<3 έγραψε:
κοριτσια θα ηθελα να ρωτησω τη γνωμη σας για το μαθημα επιλογης που θελω να επιλεξω...ειμαι αναμεσα στο εισαγωγη στο κουκλοθεατρο κ στις συγχρονες μεθοδους διδασκαλιας με την αξιοποιηση του δραματος κ του θεατρου..μ'αρεσουν κ τα 2 σαν μαθηματα αλλα θα ηθελα να μου πειτε ως πιο ευκολο κ ομορφο μαθημα ποιο θα ηταν απο τα 2?? ειμαι στο α εξαμηνο κ εχουμε 6 μαθηματα υποχρεωτικα...οποτε θα ηθελα κατι πιο απλο στα επιλογης.. smile
Πραγματικά, δεν μπορώ να σου προτείνω ποιο από τα δύο, καθώς και τα δύο είναι πολύ ενδιαφέροντα, αλλά και πολύ κοντά ως αντικείμενο και τρόπο διδασκαλίας. Πρέπει να κοιτάξεις ξεχωριστά τα χαρακτηριστικά του ενός και του άλλου. Τι θες πιο πολύ; Να στήσεις και να παρουσιάσεις μία παράσταση όπου θα παίζεις εσύ η ίδια, ή οι κούκλες που θα έχεις φτιάξει; Θες να μάθεις πράγματα και τεχνικές για το θέατρο ή το κουκλοθέατρο;
Και στα δύο πρέπει να ασχοληθείς πολύ, να συναντηθείς με την ομάδα σου και να στήσετε την παράσταση, δηλαδή έχει άγχος και τρέξιμο, αλλά η όλη διαδικασία είναι ευχάριστη και δημιουργική. Είναι και τα δύο μαθήματα που δίνουν καλό βαθμό, αν έχεις ασχοληθεί. Στο κουκλοθέατρο νομίζω λίγες φορές μπαίνει κάτω από 8. Και στο θέατρο, απ' όσο άκουσα, μπήκαν καλοί βαθμοί. Προσωπικά είχα μεγαλύτερο βαθμό στο θέατρο απο το κουκλοθέατρο.
Αν με έβαζες να διαλέξω πάλι, ένα από τα δύο, μάλλον θα διάλεγα το θέατρο.
Όποιο και να διαλέξεις πάντως, κοίταξε να διαλέξεις "έμπιστα" άτομα στην ομάδα σου. eyes
Πάντως να ξέρεις πως όποιο από τα δύο και να πάρεις, πιθανότατα θα μπορείς στο μέλλον να πάρεις και το άλλο, οπότε μην αγχώνεσαι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
καλλιοπη<3
Νήπιο
Νήπιο
καλλιοπη<3


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4 Ηλικία : 29

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;   Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 12 2012, 02:59

αα..ωραιααα!!απλα επιδη πηγα στο θεατρο κ μου φανηκε πολυ απαιτητικος ο καθηγητης...ισχυει?? thinking μας ελεγε για ημερολογια κ πολλα αλλα οτι θελει..ειναι κ το κουκλοθεατρο τοσο??σε ευχαριστω πολυυ... smile2
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Irini
Συντονιστής
Irini


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 894 Ηλικία : 31

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;   Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Οκτ 12 2012, 10:41

Η αλήθεια είναι ότι είναι αγχωτικό να ακούς να ζητάνε και παράσταση και το ένα και το άλλο. Ναι, νομίζω και τα δύο είναι κάπως απαιτητικά, γιατί απαιτούν αρκετή δουλειά. Είναι ωραία και διασκεδαστικά μαθήματα, σε σχέση με άλλα, αλλά έχουν αυτό, αν δεν έχεις διάθεση ή χρόνο να ασχοληθείς πολύ-πολύ, καλύτερα να μην τα πάρεις. Αλλά σε αντίθετη περίπτωση, μην σκεφτείς ότι είναι πολλές δουλειές και άγχος. Θα δεις ότι αν υπάρχει μία συνέπεια στην ομάδα, στο τέλος θα είστε πολύ ευχαριστημένες στο τέλος!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
καλλιοπη<3
Νήπιο
Νήπιο
καλλιοπη<3


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4 Ηλικία : 29

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;   Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ Οκτ 13 2012, 15:14

ειναι κ τα δυο το ιδιο απαιτητικα?? thinking
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Irini
Συντονιστής
Irini


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 894 Ηλικία : 31

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;   Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Οκτ 14 2012, 00:15

Ανάλογα τι θα διαλέξεις να κάνεις με την ομάδα σου και πόσο αποτελεσματικές και συνεπείς θα είστε. Αλλά πάνω κάτω νομίζω είναι και τα δύο το ίδιο απαιτητικά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kathrin
Νήπιο
Νήπιο
kathrin


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 25 Ηλικία : 30

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;   Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Οκτ 14 2012, 05:45

kalhspera.eimai sto 2o e3amhno k perisi to xeimona eixa epile3ei to ma8hma eisagogh sto kouklo8etro k mou fanike polu eukolo. sthn arxi frikarei pou mas eipe gia dikia mas parastash kouklo8eatrou, alla einai polu diaskedastikh h olh diadikasia!! thumbs uo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
καλλιοπη<3
Νήπιο
Νήπιο
καλλιοπη<3


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4 Ηλικία : 29

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;   Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ Οκτ 14 2012, 15:04

ααα ωραιααα!! και εγω μαλλον το κουκλοθεατρο θα διαλεξω.. :) σας ευχαριστω πολυυυ κοριτσια!! thank you
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χριστίνα
Ενήλικας
Ενήλικας
Χριστίνα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 260 Ηλικία : 37

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;   Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Αυγ 28 2013, 09:05

Κάποια κοπέλα από το Παιδαγωγικό, μπορεί να μας στείλει τον Οδηγό/Πρόγραμμα Σπουδών, να δούμε τι λέγεται για τη Διοίκηση Κινδύνου; Επίσης, καμία φρέσκια εμπειρία; Ακούω για πολύ λίγη ύλη και εύκολο 9/10 και πάλι... Επίσης, είναι χειμερινού/αερινού εξαμήνου;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cgi.di.uoa.gr/~std03188/
Admin
Διαχειριστής
Admin


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 885 Ηλικία : 33

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;   Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Αυγ 28 2013, 10:10

Οδηγός σπουδών 2012-2013
http://www.primedu.uoa.gr/fileadmin/primedu.uoa.gr/uploads/Pdfs/Grammateia/ODIGOS_SPOYDON_2012-13.pdf

Το μάθημα Διοίκηση κινδύνου Ι είναι χειμερινού εξαμήνου και το ΙΙ είναι εαρινού.
Εγώ το δήλωσα, το παρακολούθησα δύο φορές και το πέρασα με 10 στο πρώτο έτος, δηλαδή πριν 3χρόνια και δεν ξέρω τι παίζει τώρα. Πολύ εύκολο μάθημα με διάβασμα μισής ώρας το πολύ. ΑΛΛΑ, κάποιοι πήγαν με αυτή την λογική και κόπηκαν με 3 αλλά αποτελούν σαφώς την μειοψηφία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://teaph-athens.forumgreek.com
Χριστίνα
Ενήλικας
Ενήλικας
Χριστίνα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 260 Ηλικία : 37

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;   Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Αυγ 28 2013, 10:17

Μάλλον θα σας επισκεφτώ λοιπόν! Χαχαχα! Ευχαριστώ πολύ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cgi.di.uoa.gr/~std03188/
Χριστίνα
Ενήλικας
Ενήλικας
Χριστίνα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 260 Ηλικία : 37

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;   Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Αυγ 28 2013, 14:00

Ναι, αλλά τώρα που μου έδωσες το Πρόγραμμα Σπουδών, έφαγα κόλλημα thinking 
Ξέρουμε τίποτα και για τα παρακάτω μαθήματα;


  • Η παιδαγωγική αξιοποίηση του Διαδικτύου ως μαθησιακού εργαλείου και εκπαίδευσης από απόσταση.

  • Ναρκωτικές ουσίες στην παιδική και εφηβική ηλικία.

  • Εργασία, Ανεργία και Νέα Τεχνολογία.


  • Πολυπολιτισμικότητα και Θρησκευτικό Φαινόμενο: Εκπαιδευτικές προσεγγίσεις.


  • Πολιτισμός, Θρησκεία και Εκπαίδευση στην Εποχή της Παγκοσμιοποίησης.


  • Σχεδιασμός–Ανάπτυξη και αξιολόγηση εκπαιδευτικού Λογισμικού.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cgi.di.uoa.gr/~std03188/
Irini
Συντονιστής
Irini


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 894 Ηλικία : 31

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;   Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 29 2013, 00:34

Κι εγώ μάλλον φέτος θα την πάρω τη Διοίκηση Κινδύνου!

Και πράγματι, Χριστίνα, κάποια από τα μαθήματα που έγραψες, φαίνονται πολύ ενδιαφέροντα!! Έχεις, Χριστίνα( admin), ή κάποιος άλλος, εμπειρία από κανένα από αυτά, να μας διαφωτίσει;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Διαχειριστής
Admin


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 885 Ηλικία : 33

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;   Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 29 2013, 00:52

Λοιπόν από τα παραπάνω έχω πάρει το πρώτο και το τελευταίο στα πρώτα δύο έτη και αυτά. Κατά τη γνώμη μου είναι πολύ ενδιαφέροντα μαθήματα και όταν τα έδωσα εγώ δεν είχαν γραπτές εξετάσεις παρά μόνο μία εργασία ομαδική είτε ατομική. Τώρα έχουν αλλάξει ο καθηγητές και δεν ξέρω αν έχει αλλάξει και ο τρόπος εξέτασης.

Τώρα για το μάθημα με τα ναρκωτικά, είναι εξαιρετικά ενδιαφέρον απλά νομίζω πως είναι λίγο απαιτητικός ο καθηγητής. ρίξτε μια ματιά κι εδώ πάντως...
http://www.ptde.gr/forum2011/index.php?board=84.0
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://teaph-athens.forumgreek.com
Χριστίνα
Ενήλικας
Ενήλικας
Χριστίνα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 260 Ηλικία : 37

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;   Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 29 2013, 09:05

thank you thumbs uo 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cgi.di.uoa.gr/~std03188/
elenaki22
Συντονιστής
elenaki22


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 304 Ηλικία : 33

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;   Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 30 2013, 10:06

Προσωπικά, θα σου πρότεινα με απόλυτη σιγουριά το μάθημα του Τσίτσα (μέσω της Μαλικιώση) "Συμβουλευτικές δεξιότητες στην εκπαίδευση! Είναι βιωματικό, κερδίζεις πολλά πράγματα καθώς αφορά στη σχέση και κυρίως στον τρόπο με τον οποίο γίνονται οι συνεδρίες μεταξύ του συμβούλου ψυχοθεραπευτή και του συμβουλευόμενου για οποιοδήποτε θέμα τον απασχολεί. Μιλάμε για δικά μας θέματα και κάνουμε πολλές "αναπαραστάσεις" των δύο αυτών ρόλων. Έχει απίστευτο ενδιαφέρον απλά μπορείς να το πάρεις αν έχεις δώσει τη συμβουλευτική ψυχολογία της Μαλικιώση. Παίρνει μέχρι 30-35 άτομα.

Επίσης, θα σου πρότεινα τα μαθήματα του Τσαφταρίδη γιατί προσφέρουν κάτι διαφορετικό και είναι κ διασκεδαστικά.
Θα σου έλεγα να κοιτάξεις και μαθήματα με απαλλακτικές εργασίες, όπως Πληροφορική του Μάνεση, τον Προγραμματισμό και την διδασκαλία ου Τσάφου γιατί κάνεις έρευνα και έχει ενδιαφέρον, αν σου αρέσουν γενικότερα τα μαθηματικά, μπορείς να πάρεις κάποιο από του Χασάπη. Αν μου έρθουν κι άλλα θα σου πω! Ο,τι θες μπορείς να ρωτήσεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χριστίνα
Ενήλικας
Ενήλικας
Χριστίνα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 260 Ηλικία : 37

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;   Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ Αυγ 30 2013, 10:57

Σκεφτόμουν να την αποφύγω την ψυχολογία, αλλά έτσι όπως μου τα λες, υπεραξίζει, μόνο και μόνο για το μάθημα που ανέφερες.
Τα μαθήματα του Χασάπη τα σκεφτόμουν από το πρώτο έτος. Όταν μπήκα, το θεωρούσα δεδομένο ότι θα τα πάρω όλα γιατί μου φαίνονται απλά, αλλά από κει και πέρα δεν τον έχω γνωρίσει σαν καθηγητή και δεν ξέρω και κανέναν που να έχει πάρει μάθημά του. Πλέον διαλέγω επιλογής για να φτιάξω το βαθμό μου, οπότε πρέπει να διαλέξω προσεκτικά. Δεν την ξαναπατάω, όπως με τον Αθανασίου. Πήρα όλα τα μαθήματά του (εκτός από Αγωγή Υγείας, που πραγματικά δεν ξέρω αν θα την πάρω φέτος ή όχι (Βιολογία Ι, Βιολογία ΙΙ, Εξέλιξη του Νευρικού Συστήματος)) και σε ύλη που στο σχολείο έγραφα 19 και 20 για πλάκα, ο ίδιος με έχει λιώσει στα 8άρια...
Ευτυχώς φέτος θα έχω και λίγο χρόνο για παρακολούθηση, οπότε θα πάρω 2 μαθήματα της Κούβου, μπας και δω φως!
Σ'ευχαριστώ πολύ!thumbs uo 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cgi.di.uoa.gr/~std03188/
Deppy
Νήπιο
Νήπιο



Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 6 Ηλικία : 28

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ποιο από τα δύο;   Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ Ιαν 06 2014, 21:00

Τι μου προτείνετε; Ιστορία εικαστικών τεχνών ή Ψυχολογία της εκπαίδευσης; Τι με συμφέρει καλύτερα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Maroko
Νήπιο
Νήπιο



Αριθμός μηνυμάτων : 6

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;   Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι Ιαν 07 2014, 15:17

Κοριτσια ειμαι στο ε' εξαμηνο αλλα δν εχω υποχρεωτικα γιατι οι πρακτικες με το δικο μ επιθετο ειναι στο στ' εξαμηνο! Υποθετω λοιπον οτι πρεπει να διαλεξω μονο μαθηματα επιλογης! Εκτος απο ιστορια των εικαστικων που θα παρω ετσι κ αλλιως μπορειτε να μ προτεινετε καποιο αλλο απο αλλο εξαμηνο που θεωρειτε ευκολο ή καποιο με απαλλακτικη εργασια καθως εργαζομαι κιολας? Ευχαριστω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Χριστίνα
Ενήλικας
Ενήλικας
Χριστίνα


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 260 Ηλικία : 37

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;   Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Ιαν 08 2014, 09:33

Καλή χρονιά! Τι ώρες δουλεύεις; Πρωινές/απογευματινές ή... mix; Ρωτάω γιατί αν σε βολεύει κάποιο από τα εικαστικά μαθήματα, είναι καλή ευκαιρία. Επίσης, ρίξε μία ματιά στο αν έχεις κλείσει όλες τις ενότητες, για να διαλέξεις και αντίστοιχα μαθήματα, ώστε να μην περιοριστείς πολύ στο τελευταίο έτος.
Αυτό που κατάλαβα τον τελευταίο καιρό πάντως, είναι ότι τα εύκολα μαθήματα με απαλλακτικές εργασίες, απαιτούν συχνή παρακολούθηση, πράγμα που δυστυχώς δεν ευνοεί πολύ εμάς που δουλεύουμε.

Προσωπικά, οι καθηγητές που έχω συνδυάσει με το περνάω χωρίς να παρακολουθώ και με λίγο διάβασμα είναι ο Αθανασίου και η Κατή (που δίνει φάκελο σε όλα της τα μαθήματα, καθώς και SOS στο τελευταίο της μάθημα).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cgi.di.uoa.gr/~std03188/
Maroko
Νήπιο
Νήπιο



Αριθμός μηνυμάτων : 6

Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;   Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε; - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ Ιαν 08 2014, 11:49

Δουλευω απογευμα κ λιγα πρωινα που μπορω να τα κανονισω! Απο ενοτητες ειμαι κομπλε με την ιστορια των εικαστικων που θα παρω τωρα τις εχω κλεισει ολες! Αλλα κ παλι μου βγαινουν λιγα τα μαθηματα κ δν ξερω τι να επιλεξω! Κυριως θελω πρωινα κ μεσημεριανα μαθηματα! Απλα δν γνωριζω απο αλλα εξαμηνα γι αυτο ρωταω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ποιά μαθήματα επιλογής προτείνετε;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4
 Παρόμοια θέματα
-
» Ποια Θεματική Εβδομάδα προτείνετε;
» Ερωτήσεις, απορίες...
» Ποια μαθήματα διδάχτηκαν φέτος στο χειμερινό εξάμηνο;
» ΑΣΕΠ (Ανώτατο Συμβούλιο Επιλογής Προσωπικού)
» [ΠΤΔΕ-Επιλογής] Διοίκηση κινδύνου στην εκπαίδευση

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΤΕΑΠΗ Αθηνών :: Τμήμα Εκπαίδευσης & Αγωγής Στην Προσχολική Ηλικία Αθηνών :: Τα μαθήματα-
Μετάβαση σε: